fot. Team Delko

Po kapitalnym wyścigu dookoła Turcji, Jose Manuel Diaz zdołał sięgnąć po największy sukces w swojej karierze, odnosząc zwycięstwo w całej imprezie. Dla Hiszpana to wyjątkowy moment, który może odmienić jego karierę.

Podobnie jak w przeszłości, wyścig dookoła Turcji był idealnym miejscem dla mniej znanych zawodników do zaprezentowania się szerszej publiczności. Jednym z kolarzy, którzy wykorzystali swoją szansę jest niewątpliwie Jose Manuel Diaz, który wygrał klasyfikację generalną pokazując mocniejszym zespołom, że jest wiele wartym kolarzem.

Jestem niezwykle zadowolony z tego sukcesu. Ostatni etap był dla nas niezwykle trudny, lecz kapitalnie rozegraliśmy go taktycznie. Zwycięstwo w wyścigu tak dobrze rozpoznawanym jak Tour of Turkey może teraz otworzyć moją karierę. Do tego sama Turcja to piękny kraj. Z pewnością będę pamiętał te dni do końca życia

– powiedział Diaz po zakończeniu ścigania w Kusadasi.

Już za niespełna 2 tygodnie 26-letni Hiszpan będzie miał okazję sprawdzić się na kolejnym, trudnym wyścigu. Tym razem zobaczymy go na trasie Vuelta Asturias, gdzie także będzie miał szansę na końcowy sukces.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments