fot. Cofidis, Solutions Credits

Francuska firma Cofidis Group będzie sponsorem ekipy najwyższej dywizji co najmniej do 2025 roku. Dodatkowo w przyszłym sezonie powstanie kobieca drużyna kontynentalna o tej samej nazwie.

Cofidis Group przedłużył umowę sponsorską z zespołem najwyższej dywizji ścigającym się aktualnie pod nazwą Cofidis, Solutions Credits do końca 2025 roku. Poprzedni kontrakt wygasał w 2022 roku. Wskutek nowej umowy budżet drużyny WorldTeam zwiększy się o półtora miliona euro na rok. Francuska firma zaangażowana jest w kolarstwo od 1996 roku, a od 1997 jest sponsorem tytularnym zawodowej ekipy. W drużynie kierowanej przez Cedrica Vasseur ścigają się między innymi Szymon Sajnok, Elia Viviani i Christophe Laporte.

Cofidis Group potwierdził też, że od przyszłego roku będzie sponsorować kobiecą ekipę. Jak poinformowano w komunikacie prasowym, będzie ona miała licencję kontynentalną, a jej roczny budżet wyniesie milion euro. Drużyną będzie zarządzał Gael Le Bellec – były kolarz i duathlonista. Będzie ona zatrudniała około 10 zawodniczek.

– Nasz sponsoring sportowy odzwierciedla wizerunek firmy. W ten sposób staramy się być zaangażowani w różnorodność i równouprawnienie. Na kobiecą drużynę zamierzamy przeznaczyć znaczny budżet – około miliona euro rocznie – aby być jak najbardziej konkurencyjnym zespołem

– mówił Thierry Vittu, prezydent Cofidis Competition.

Cofidis Group w kolejnych latach będzie kontynuował program wsparcia dla niepełnosprawnych zawodników i zawodniczek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments