fot. Facebook / Stanisław Aniołkowski

W rozpoczynającej się w najbliższą niedzielę 56. edycji wyścigu Tour of Turkey w barwach zespołu Bingoal Wallonie-Bruxelles zaprezentuje się Stanisław Aniołkowski.

Mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego z 2020 roku ma za sobą udaną kampanię klasyczną. Stanisław Aniołkowski w północnych klasykach zbierał przede wszystkim doświadczenie i pomagał liderowi swojej ekipy, którym był zazwyczaj Timothy Dupont. Mimo tego Polak zanotował bardzo dobre, indywidualne rezultaty, gdy podczas wyścigu Bredene Koksijde Classic był szósty, a w klasyku Oxyclean Classic Brugge-De Panne zakończył rywalizację na dziesiątej lokacie.

Teraz były zawodnik zespołu CCC Development Team zadebiutuje w belgijskiej ekipie w wyścigu wieloetapowym. Tegoroczna edycja Tour of Turkey liczy sobie osiem odcinków i patrząc na profile etapów, sprinterzy powinni mieć 3-4 szansę na zwycięstwo etapowe po masowym finiszu z peletonu. Miejmy nadzieję, że Stanisław Aniołkowski utrzymał wysoką dyspozycję z klasyków i będzie w stanie walczyć o czołowe lokaty na odcinkach wyścigu „dookoła Turcji”.

Skład zespołu Bingoal Wallonie-Bruxelles w wyścigu Tour of Turkey 2021:

Stanisław Aniołkowski (Polska), Jonas Castrique, Quentin Venner, Wesley Vercamst, Sean De Bie, Tom Paquot (wszyscy Belgia) oraz Joel Suter (Szwajcaria).

Poprzedni artykułMikkel Frølich Honoré: „Niestety tylko jeden z nas mógł wygrać”
Następny artykułCofidis Group kontynuuje sponsoring i powołuje kobiecą ekipę
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments