fot. Deceunicnk – Quick Step

Mikkel Honore (Deceuninck – Quick Step) był najlepszy na ostatnim etapie Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu sięgnął Jonas Vingegaard z Team Jumbo-Visma.

Kolarze ścigali się dziś na 158-kilometrowej trasie w okolicach Forli. Zawodnicy siedmiokrotnie pokonywali ponad 20-kilometrową rundę, na której zlokalizowany był podjazd Rocca delle Caminate (3,6 km; 6,4%). Na trzecim, piątym i siódmym okrążeniu na jego szczycie można było zdobyć punkty do klasyfikacji górskiej.

fot. procyclingstats.com

Walka o zabranie się w ucieczkę była zacięta. Ostatecznie udało się to siódemce kolarzy – Mikkelowi Honore (Deceuninck – Quick Step), Matteo Jorgensonowi (Movistar Team), Alessandro Fancellu (EOLO-Kometa), Alessandro De Marchiemu (Israel Start-Up Nation), Benowi Swiftowi (INEOS Grenadiers), Giovanniemu Carboniemu (Bardiani-CSF-Faizane) i Alejandro Osorio (Caja Rural – Seguros RGA). Do ucieczki próbował doskoczyć jeszcze Marco Brenner (Team DSM), jednak został dogoniony przez peleton.

Uciekinierzy byli groźni, dlatego główna grupa napędzana przez Team Jumbo-Visma oraz Team BikeExchange trzymała ich na krótkiej smyczy. Przez pierwszą część etapu przewaga uciekinierów oscylowała w okolicach trzech minut.

Pierwszą górską premię wygrał Alejandro Osorio, dzięki czemu został wirtualnym liderem klasyfikacji najlepszego górala. Wiedząc, że nie może mu w niej zagrozić żaden ze współuciekinierów, wrócił do głównej grupy. Przez kolejne kilkadziesiąt kilometrów w wyścigu nie działo się wiele – z peletonu odpadali gorzej dysponowani zawodnicy, a przewaga odjazdu wciąż wynosiła około 3 minuty.

W międzyczasie z rywalizacji wycofał się Ivan Sosa (INEOS Grenadiers), który zajmował szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Na kilkadziesiąt kilometrów do mety peleton znacznie przyspieszył i przewaga ucieczki zaczęła topnieć w oczach. Doścignięci zostali Matteo Jorgenson, Alessandro Fancellu i Giovanni Carboni, a utrzymująca się na czele trójka na 20 kilometrów do mety miała niespełna półtorej minuty przewagi.

Na ostatniej wspinaczce pod Rocca delle Caminate z ucieczki zaatakowali Honore i Swift, lecz chwilę później zostali złapani przez główną grupę, która liczyła już zaledwie kilkunastu kolarzy. Na 10 kilometrów do mety od pozostałych zawodników oderwali się lider wyścigu – Jonas Vingegaard (Team Jumbo-Visma) i niezmordowany Mikkel Honore. Duńczycy wypracowali sobie kilkunastosekundową przewagę nad grupką pościgową i cały czas ją powiększali.

To między nimi rozstrzygnęły się losy zwycięstwa etapowego. Po skalp sięgnął Mikkel Honore, natomiast w całym wyścigu triumfował Jonas Vingegaard.

Wyniki ostatniego etapu Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2021:

1 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 3:59:40
2 VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma ,,
3 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 0:19
4 HAYTER Ethan INEOS Grenadiers ,,
5 AYUSO Juan Team Colpack Ballan ,,
6 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
7 VAN WILDER Ilan Team DSM ,,
8 ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
9 DOUBLE Paul Mg.k Vis VPM ,,
10 HERMANS Ben Israel Start-Up Nation ,,
11 TIBERI Antonio Trek – Segafredo ,,
12 HENAO Sergio Team Qhubeka ,,
13 SCHULTZ Nick Team BikeExchange ,,
14 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step ,,
15 GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo ,,
16 CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec ,,
17 VELASCO Simone Gazprom – RusVelo 0:36
18 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
19 GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè ,,
20 VANDENABEELE Henri Team DSM ,,
21 ANGULO Antonio Euskaltel – Euskadi ,,
22 BRENNER Marco Team DSM ,,
23 SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
24 FRIGO Marco Italy ,,
25 PONOMAR Andrii Androni Giocattoli – Sidermec ,,
26 DIMA Emil Giotti Victoria – Savini Due ,,
27 MULUBRHAN Henok Team Qhubeka ,,
28 RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
29 COLLEONI Kevin Team BikeExchange ,,
30 RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec ,,
31 NIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
32 AULAR Orluis Caja Rural – Seguros RGA ,,
33 FISHER-BLACK Finn Team Jumbo-Visma ,,
34 OSORIO Alejandro Caja Rural – Seguros RGA ,,
35 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
36 RAVASI Edward EOLO-Kometa ,,
37 TESFATSION Natnael Androni Giocattoli – Sidermec ,,
38 CONTRERAS Rodrigo Astana – Premier Tech ,,
39 SWIFT Ben INEOS Grenadiers ,,
40 HENAO Sebastián INEOS Grenadiers ,,
41 PICCOLI James Israel Start-Up Nation 0:43
42 MURGUIALDAY Jokin Caja Rural – Seguros RGA 1:21
43 CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA 1:26
44 LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 3:09
45 CAROLLO Francesco Mg.k Vis VPM 3:36
46 GARAVAGLIA Giacomo Work Service Marchiol Vega ,,
47 FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa 5:09
48 JORGENSON Matteo Movistar Team ,,
49 STALNOV Nikita Astana – Premier Tech ,,
50 GONZÁLEZ Abner Movistar Team ,,
51 ALBA Juan Diego Movistar Team ,,
52 NIBALI Antonio Trek – Segafredo 7:57
53 DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation ,,
54 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
55 HOWSON Damien Team BikeExchange ,,
56 FANCELLU Alessandro EOLO-Kometa ,,
57 BURCHIO Federico Work Service Marchiol Vega 13:10
58 COLOMBO Raul Work Service Marchiol Vega ,,
59 NORSGAARD Mathias Movistar Team ,,
60 LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma ,,
61 MEYER Cameron Team BikeExchange ,,
62 CIMA Damiano Gazprom – RusVelo ,,
63 GRADEK Kamil Vini Zabù ,,
64 MUKHOMEDIAROV Dmitrii Russia ,,
65 RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo ,,
66 CAÑAVERAL Johnatan Bardiani-CSF-Faizanè ,,
67 HESSMANN Michel Team Jumbo-Visma ,,
68 BRAVO Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,
69 GAROSIO Andrea Bardiani-CSF-Faizanè ,,
70 CAVENDISH Mark Deceuninck – Quick Step ,,
71 FRAPPORTI Marco Vini Zabù ,,
72 PARISINI Nicolò Beltrami TSA – Tre Colli ,,
73 GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step ,,
74 CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
75 SCARONI Cristian Gazprom – RusVelo ,,
76 RADICE Raffaele Mg.k Vis VPM ,,
77 VISINTAINER Lorenzo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
78 PUPPIO Antonio Team Qhubeka ,,
79 EG Niklas Trek – Segafredo ,,
80 CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
81 VDOVIN Alexander Russia ,,
82 ZARDINI Edoardo Vini Zabù ,,
83 DINA Márton EOLO-Kometa ,,
84 BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation ,,
85 JUARISTI Txomin Euskaltel – Euskadi ,,
86 BEVILACQUA Simone Vini Zabù ,,
87 SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
88 ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa ,,
DNF BERTAZZO Liam Vini Zabù
DNF YUSTRE Kristian Javier Giotti Victoria – Savini Due
DNF PLUIMERS Rick Team Jumbo-Visma
DNF CUADRADO Unai Euskaltel – Euskadi
DNF ROCCHETTA Cristian General Store Essegibi F.lli Curia
DNF ZECCHIN Michael Work Service Marchiol Vega
DNF SOSA Iván Ramiro INEOS Grenadiers
DNF MAYRHOFER Marius Team DSM
DNF CRETTI Luca Beltrami TSA – Tre Colli
DNF PETRUCCI Mattia Team Colpack Ballan
DNF SENNI Manuel Italy
DNF SALVIETTI Niccolò Mg.k Vis VPM
DNF VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma
DNF KUZMIN Anton Gazprom – RusVelo
DNF TOSIN Ricardo General Store Essegibi F.lli Curia
DNF BOARO Manuele Astana – Premier Tech
DNF RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec
DNF BALESTRA Lorenzo Beltrami TSA – Tre Colli
DNF GUASCO Mattia Team Qhubeka
DNF SCARTEZZINI Michele Italy
DNF DRAGHI Guido Mg.k Vis VPM
DNF HEPBURN Michael Team BikeExchange
DNF VACEK Mathias Gazprom – RusVelo
DNF ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia
DNF BRUSSENSKIY Gleb Astana – Premier Tech
DNF MONACO Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè
DNF PIRAS Andrea Beltrami TSA – Tre Colli
DNF CHRISTENSEN Drew Team Qhubeka
DNF TOLIO Alex Italy
DNF WRIGHT Paul Mg.k Vis VPM
DNF GALL Felix Team DSM
DNF STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù
DNF ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Savini Due
DNF BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation
DNF FETTER Erik EOLO-Kometa
DNF GÓRAK Dominik General Store Essegibi F.lli Curia
DNF ZANDRI Francesco Work Service Marchiol Vega
DNF SYRITSA Gleb Russia
DNF PLEBANI Nicola Team Colpack Ballan
DNF VERMAERKE Kevin Team DSM
DNF MARECZKO Jakub Vini Zabù
DNF GUARDINI Andrea Giotti Victoria – Savini Due
DNF DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation
DNF AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi
DNF LUCCA Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia
DNF DI BENEDETTO Stefano Work Service Marchiol Vega
DNF HAYTER Leo Team DSM
DNF PESENTI Thomas Beltrami TSA – Tre Colli
DNF MARTINELLI Alessio Team Colpack Ballan

 

Klasyfikacja generalna Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2021:

01 Jonas Vingegaard Jumbo-Visma 19:03:47
02 Mikkel Honore Deceuninck-Quick Step + 22
03 Nick Schultz Team BikeExchange + 32
04 Ethan Hayter INEOS Grenadiers + 36
05 Javier Romo Astana-Premier Tech + 39
06 Ben Hermans Israel Start-Up Nation + 40
07 Mauri Vansevenant Deceuninck-Quick Step + 46
08 Sergio Henao Team Qhubeka + 01:08
09 Amanuel Gebreigzabhier Trek-Segafredo + 01:14
10 Ilan Van Wilder Team DSM + 01:18
11 Kevin Colleoni Team BikeExchange + 01:21
12 Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 01:24
13 Rodrigo Contreras Astana-Premier Tech + 01:48
14 Edward Ravasi EOLO-KOMETA + 01:49
15 Natnael Tesfazion Androni Giocattoli-Sidermec + 01:49
16 Alexander Cepeda Androni Giocattoli-Sidermec + 01:49
17 Juan Ayuso Team Colpack Ballan + 02:24
18 Paul Double MG Kvis VPM + 02:39
19 Marco Frigo Italy + 02:45
20 Simone Ravanelli Androni Giocattoli-Sidermec + 02:59
21 Luca Covili Bardiani CSF Faizanè + 03:20
22 Antonio Tiberi Trek-Segafredo + 03:33
23 Henok Mulubrhan Team Qhubeka + 03:49
24 Jokin Murguialday Elorza Caja Rural-Seguros RGA + 04:32
25 Simone Velasco Gazprom-RusVelo + 04:38
26 Eduardo Sepulveda Androni Giocattoli-Sidermec + 04:48
27 Ben Swift INEOS Grenadiers + 05:12
28 Jacopo Mosca Trek-Segafredo + 05:31
29 James Piccoli Israel Start-Up Nation + 05:38
30 Matteo Jorgenson Movistar Team + 06:18
31 Henri Vandenabeele Team DSM + 07:06
32 Sebastian Henao INEOS Grenadiers + 07:54
33 Marco Brenner Team DSM + 08:04
34 Andrii Ponomar Androni Giocattoli-Sidermec + 08:47
35 Giacomo Garavaglia Work Service Dynatek Vega + 09:03
36 Guy Niv Israel Start-Up Nation + 09:17
37 Antonio Angulo Euskaltel-Euskadi + 09:33
38 Giovanni Carboni Bardiani CSF Faizanè + 10:31
39 Oier Lazkano Caja Rural-Seguros RGA + 13:44
40 Alessandro De Marchi Israel Start-Up Nation + 13:50
41 Juan Diego Alba Movistar Team + 15:08
42 Orluis Aular Caja Rural-Seguros RGA + 17:38
43 Finn Fisher-Black Jumbo-Visma + 17:47
44 Einer Rubio Movistar Team + 19:42
45 Txomin Juaristi Euskaltel-Euskadi + 19:50
46 Lorenzo Fortunato EOLO-KOMETA + 20:32
47 Cameron Meyer Team BikeExchange + 20:34
48 Davide Gabburo Bardiani CSF Faizanè + 21:26
49 Alvaro Cuadros Caja Rural-Seguros RGA + 22:10
50 Edoardo Zardini Vini Zabú + 22:16
51 Alexander Vdovin Russia + 23:07
52 Antonio Nibali Trek-Segafredo + 23:16
53 Abner Gonzalez Rivera Movistar Team + 23:41
54 Garikoitz Bravo Euskaltel-Euskadi + 24:21
55 Damien Howson Team BikeExchange + 24:37
56 Nikita Stalnov Astana-Premier Tech + 25:08
57 Nicola Conci Trek-Segafredo + 26:21
58 Hector Carretero Movistar Team + 26:57
59 Johnatan Cañaveral Bardiani CSF Faizanè + 28:20
60 Alessandro Fancellu EOLO-KOMETA + 28:55
61 Gijs Leemreize Jumbo-Visma + 33:59
62 Cristian Scaroni Gazprom-RusVelo + 35:21
63 Shane Archbold Deceuninck-Quick Step + 37:15
64 Antonio Puppio Team Qhubeka + 37:31
65 Niklas Eg Trek-Segafredo + 37:52
66 Andrea Garosio Bardiani CSF Faizanè + 38:04
67 Alejandro Osorio Caja Rural-Seguros RGA + 38:07
68 Nicolo Parisini Beltrami TSA Tre Colli + 39:23
69 Sebastian Berwick Israel Start-Up Nation + 44:53
70 Evgeny Shalunov Gazprom-RusVelo + 47:11
71 Emil Dima Giotti Victoria-Savini Due + 48:23
72 Marton Dina EOLO-KOMETA + 48:24
73 Kamil Gradek Vini Zabú + 50:03
74 Petr Rikunov Gazprom-RusVelo + 50:42
75 Vincenzo Albanese EOLO-KOMETA + 51:03
76 Raul Colombo Work Service Dynatek Vega + 52:02
77 Francesco Carollo MG Kvis VPM + 58:43
78 Lorenzo Visintainer General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 59:40
79 Mathias Norsgaard Movistar Team + 59:42
80 Ian Garrison Deceuninck-Quick Step + 59:49
81 Michel Heßmann Jumbo-Visma + 01:00:47
82 Dimitri Mukhomediarov Russia + 01:01:06
83 Federico Burchio Work Service Dynatek Vega + 01:03:11
84 Raffaele Radice MG Kvis VPM + 01:05:33
85 Damiano Cima Gazprom-RusVelo + 01:06:10
86 Mark Cavendish Deceuninck-Quick Step + 01:06:12
87 Marco Frapporti Vini Zabú + 01:11:17
88 Simone Bevilacqua Vini Zabú + 01:11:17

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments