fot. Canyon SRAM Racing

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) i Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) wystartują jutro w belgijskim wyścigu Gandawa-Wevelgem.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni będą jutro rywalizować w Gandawa-Wevelgem. Trasy wyścigów będą obfitowały w podjazdy, ale szansę na zwycięstwo będą mieli tu nie tylko kolarze i kolarki specjalizujące się w północnych klasykach, ale także sprinterzy i sprinterki.

W wyścigu kobiet weźmie udział Katarzyna Niewiadoma z Canyon SRAM Racing. Polka ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę – była dziewiąta w Strade Bianche i czwarta w Trofeo Alfredo Binda. Oprócz niej w barwach niemieckiej ekipy pojadą między innymi szybka Hannah Barnes, Tiffany Cromwell czy Lisa Klein.

W rywalizacji mężczyzn zobaczymy Macieja Bodnara. Kolarz ekipy BORA-hansgrohe będzie najprawdopodobniej wspierał Nilsa Politta oraz Pascala Ackermanna, który z pewnością będzie liczył na finisz z dużej grupy. Oprócz Polaka w składzie BORA-hansgrohe znaleźli się inni bardzo dobrzy pomocnicy – Marcus Burghardt, Daniel Oss, Michael Schwarzmann i Ruediger Selig.

Maciej Bodnar miał wystartować też we wczorajszym E3 Saxo Bank Classic, ale niestety z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u Matthew Wallsa drużyna nie mogła wziąć udziału w wyścigu. Na szczęście okazało się, że pozostali zawodnicy BORA-hansgrohe są zdrowi, przez co staną na starcie Gandawa-Wevelgem.

Skład Canyon SRAM Racing na Gandawa-Wevelgem kobiet: Katarzyna Niewiadoma, Hannah Barnes, Tiffany Cromwell, Lisa Klein, Elise Chabbey, Alena Amialiusik.

Skład BORA-hansgrohe na Gandawa-Wevelgem mężczyzn: Maciej Bodnar, Nils Politt, Pascal Ackermann, Marcus Burghardt, Daniel Oss, Michael Schwarzmann, Ruediger Selig.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments