fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto.net

W piątkowym flandryjskim klasyku E3 Saxo Bank Classic na starcie pojawi się już jedyny polski kolarz z ekipy BORA – hansgrohe – Maciej Bodnar. 

Niemiecka drużyna kierowana przez Ralpha Denka przystąpi do startu w E3 Saxo Bank Classic bez swojej największej gwiazdy, czyli Petera Sagana. Słowak zdecydował opuścić ten klasyk, jak i niedzielny wyścig Gandawa-Wevelgem wybierając start w Volta Ciclista a Catalunya.

Dlatego też liderem zespołu BORA – hansgrohe na trasie wokół miasta Harelbek powinien być Nils Politt. Niemiecki specjalista od wyścigów klasycznych zajmował już w tym roku lokaty w czołowej „dziesiątce” wyścigów: Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruksela-Kuurne i Bredene Koksijde Classic. 27-latka z pewnością stać, także na podobny wynik w piątkowym klasyku.

Być może na własne konto pojedzie, także Daniel Oss. Długowłosy Włoch zazwyczaj skupia się na pomocy Peterowi Saganowi, ale może tym razem wykorzysta on nieobecność Słowaka, aby ugrać coś dla siebie. Swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami będą się dzielić Maciej Bodnar i Marcus Burghardt. Kadrę ekipy na klasyk odbywający się we Flandrii uzupełnią: Matthew Walls, Juraj Sagan oraz Patrick Gamper.

Skład zespołu BORA – hansgrohe w wyścigu E3 Saxo Bank Classic 2021:

Maciej Bodnar (Polska), Marcus Burghardt, Nils Politt (obaj Niemcy), Patrick Gamper (Austria), Daniel Oss (Włochy), Juraj Sagan (Słowacja) oraz Matthew Walls (Wielka Brytania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments