fot. INEOS Grenadiers

Kolarze zespołu INEOS Grenadiers dominują w tegorocznej, 100. edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya. Po czterech etapach liderem klasyfikacji generalnej jest Adam Yates, a na pozostałych stopniach podium „generalki” plasują się Richie Porte i Geraint Thomas. 

Królewski etap wyścigu „Dookoła Katalonii” padł łupem Estebana Chavesa (Team BikeExchange). Pomimo tego przez, ani sekundę kontroli nad przebiegiem czwartego odcinka wyścigu nie stracili zawodnicy ekipy INEOS Grenadiers. Podopieczni Dave’a Brailsforda po raz kolejny zaprezentowali świetną, drużynową jazdę. Pochwał dla swoich kolegów nie szczędził zwycięzca wyścigu Tour de France z 2018 roku – Geraint Thomas.

To był wspaniały występ naszej drużyny. Wiele powiedziano o tym, że ścigamy się inaczej, ale dobrze jest postawić stempel naszej „starej szkoły” w tym wyścigu. Jesteśmy oczywiście bardzo silni i mamy za sobą dobry początek sezonu

– powiedział Walijczyk w wywiadzie po przekroczeniu linii mety cytowany przez portal Cyclingnews.

Popularny „G” opowiedział, również o odczuciach związanych ze swoją dyspozycją. Przypomnijmy, że Geraint Thomas przygotowuje się w tym sezonie do startu w „Wielkiej Pętli” i walki wraz z Richardem Carapazem i Tao Geogheganem Hartem o zwycięstwo we francuskim Grand Tourze.

Idzie mi naprawdę dobrze. Sporo pracuje nad trzymaniem diety, znacznie bardziej niż miało to miejsce wcześniej i myślę, że to zrobi dużą różnicę

– zakończył Thomas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments