fot. Israel Start-Up Nation

Ekipa Israel Start-Up Nation była najszybsza na etapie drużynowej jazdy na czas w wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

Po porannym etapie ze startu wspólnego kolarze rywalizowali w drużynowej jeździe na czas. Rozgrywała się ona na niespełna 11-kilometrowej, płaskiej trasie. Została ona skrócona, ponieważ początkowo miała mierzyć 14 kilometrów.

fot. procyclingstats

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy Team Colpack Ballan, jednak na trasie zostali wyprzedzeni przez ekipę Trek-Segafredo. Amerykańska formacja w składzie Jacopo Mosca, Niklas Eg, Antonio Nibali, Antonio Tiberi, Amanuel Ghebreighzabier, Nicola Conci uzyskała czas 11:59. Na prowadzeniu po kilku minutach zmienił ich Team Qhubeka, którego zawodnicy – Luca Coati, Sergio Henao, Henok Mulurbhan, Drew Christensen, Dylan Sunderland, Mattia Guasco, Antonio Puppio – uzyskali wynik o sekundę lepszy.

Po chwili szybszy czas (11:44) osiągnęli kolarze INEOS Grenadiers – Ethan Haytes, Eddie Dunbar, Carlos Rodriguez, Ivan Sosa, Sebastian Henao i Ben Swift. Czołowa trójka przez kilka minut nie ulegała zmianie. Na pierwsze miejsce wskoczył dopiero Israel Start-Up Nation (Matthias Braendle, Alex Dowsett, Ben Hermans, James Piccoli, Guy Niv, Alessandro De Marchi, Sebastian Berwick) pokonując brytyjską ekipę o 8 sekund.

Wydawało się, że jedyną drużyną, która będzie w stanie odebrać Israel Start-Up Nation zwycięstwo jest Team BikeExchange. Wystartowali oni jednak w sześcioosobowym składzie – Damien Howson, Nick Schultz, Kevin Colleoni, Michael Hepburn, Cameron Meyer i Sam Bewley (bez Andreya Zeitsa, który rano ucierpiał w kraksie) i osiągnęli wynik o 6 sekund gorszy. Po chwili zostali oni wyprzedzeni przez Astana – Premier Tech (Gleb Brussenskiy, Javier Romo, Manuele Boaro, Fabio Felline, Rodrigo Contreras, Nikita Stalnov, Yuriy Natarov), która uzyskała czas 11:37.

Na koniec na najniższy stopień podium wskoczył Deceuninck – Quick Step – Mark Cavendish, Mauri Vansevenant, Shane Archbold, Ian Garrison, Mikkel Frolich Honore. Zawodnicy grupy Patricka Lefevere’a przejechali 11 kilometrów w czasie 11:38. Z tego powodu nowym liderem wyścigu został Mark Cavendish, który po pierwszym etapie miał 4 sekundy bonifikaty.

Wyniki etapu 1b Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2021:

01 Israel Start-Up Nation 11:36
02 Astana-Premier Tech + 01
03 Deceuninck-Quick Step + 02
04 Team BikeExchange + 06
05 INEOS Grenadiers + 08
06 Jumbo-Visma + 11
07 Italy + 14
08 Movistar Team + 21
09 Team Qhubeka + 22
10 Trek-Segafredo + 23
11 Vini Zabú + 24
12 Caja Rural-Seguros RGA + 30
13 Gazprom-RusVelo + 30
14 Team DSM + 32
15 EOLO-KOMETA + 32
16 Team Colpack Ballan + 35
17 Russia + 38
18 Euskaltel-Euskadi + 42
19 General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 42
20 Beltrami TSA Tre Colli + 43
21 Androni Giocattoli-Sidermec + 43
22 Bardiani CSF Faizanè + 01:00
23 MG Kvis VPM + 01:02
24 Work Service Dynatek Vega + 01:04
25 Giotti Victoria-Savini Due + 01:16

Klasyfikacja generalna Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2021 po drugim etapie:

1 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 2:30:39
2 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:00:02
3 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation
4 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation
5 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
6 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation
7 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation
8 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:00:03
9 Javier Romo Oliver (Spa) Astana-Premier Tech
10 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech
11 Manuele Boaro (Ita) Astana-Premier Tech
12 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana-Premier Tech
13 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
14 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:04
15 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep
16 Ian Garrison (USA) Deceuninck-QuickStep
17 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:00:08
18 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
19 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
20 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange
21 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:10
22 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers
23 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers
24 Eddie Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers
25 Nikita Stalnov (Kaz) Astana-Premier Tech 0:00:12
26 Mick van Dijke (Ned) Jumbo-Visma Development Team 0:00:13
27 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
28 Gijs Leemreize (Ned) Jumbo-Visma
29 Finn Fisher-Black (NZl) Jumbo-Visma Development Team
30 Rick Pluimers (Ned) Jumbo-Visma Development Team
31 Tommaso Nencini (Ita) Italy 0:00:16
32 Alex Tolio (Ita) Italy
33 Marco Frigo (Ita) Italy
34 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
35 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
36 Andrea Vendrame (Ita) Italy
37 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:00:20
38 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:00:23
39 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team
40 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
41 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
42 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
43 Luca Coati (Ita) Team Qhubeka 0:00:24
44 Henok Mulueberhan (Eri) Team Qhubeka
45 Sergio Henao Montoya (Col) Team Qhubeka Assos
46 Drew Christensen (NZl) Team Qhubeka
47 Antonio Puppio (Ita) Team Qhubeka
48 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:00:25
49 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
50 Antonio Tiberi (Ita) Trek-Segafredo
51 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo
52 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
53 Kamil Gradek (Pol) Vini Zabu’ Brado KTM 0:00:26
54 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
55 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
56 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
57 Michele Scartezzini (Ita) Italy 0:00:31
58 Marius Mayrhofer (Ger) Development Team DSM 0:00:32
59 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo
60 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-RusVelo
61 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
62 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo
63 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
64 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
65 Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
66 Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo
67 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo
68 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo
69 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
70 Mathias Norsgaard (Den) Movistar Team
71 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
72 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM 0:00:34
73 Mattia Frapporti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
74 Felix Gall (Aut) Team DSM
75 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
76 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
77 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
78 Leo Hayter (GBr) Development Team DSM
79 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
80 Henri Vandenabeele (Bel) Development Team DSM
81 Marco Brenner (Ger) Team DSM
82 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM
83 Francesco Della Lunga (Ita) Team Colpack Ballan 0:00:37
84 Juan Ayuso Pesquera (Spa) Team Colpack Ballan
85 Alessio Martinelli (Ita) Team Colpack Ballan
86 Mattia Petrucci (Ita) Team Colpack Ballan
87 Nicola Plebani (Ita) Team Colpack Ballan
88 Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan
89 Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan
90 Gleb Syritsa (Rus) Russia 0:00:40
91 Nikita Bersenev (Rus) Russia
92 Dmitrii Mukhomediarov (Rus) Russia
93 Ivan Smirnov (Rus) Russia
94 Cristian Rocchetta (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:00:44
95 Matteo Baseggio (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
96 Lorenzo Visintainer (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
97 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi
98 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi
99 Riccardo Tosin (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
100 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi
101 Riccardo Lucca (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
102 Abderrahim Zahiri (Mar) General Store-f.lli Curia-Essegibi
103 Dominik Górak (Pol) General Store-f.lli Curia-Essegibi
104 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi
105 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Luca Cretti (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 0:00:45
107 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec
108 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
109 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec
110 Lorenzo Milesi (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
111 Davide De Pretto (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
112 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
113 Lorenzo Balestra (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
114 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
115 Andrea Piras (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
116 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
117 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
118 Alexander Vdovin (Rus) Russia 0:00:54
119 Damiano Cima (Ita) Gazprom-RusVelo 0:00:55
120 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:00:59
121 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:02
122 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane’
123 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’
124 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’
125 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
126 Kevin Rivera Serrano (CRc) Bardiani CSF Faizane’
127 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:03
128 Francesco Carollo (Ita) Mg.k Vis VPM 0:01:04
129 Niccolo’ Salvietti (Ita) Mg.k Vis VPM
130 Paul Double (GBr) Mg.k Vis VPM
131 Guido Draghi (Ita) Mg.k Vis VPM
132 Federico Burchio (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek 0:01:06
133 Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek
134 Raul Colombo (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek
135 Davide Rebellin (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek
136 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:07
137 Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek 0:01:09
138 Michael Zecchin (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek 0:01:15
139 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:01:17
140 Emil Dima (Rom) Giotti Victoria Savini Due 0:01:18
141 Andrea Guardini (Ita) Giotti Victoria Savini Due
142 Kristian Javier Yustre Rodriguez (Col) Giotti Victoria Savini Due
143 Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria Savini Due
144 Paolo Simion (Ita) Giotti Victoria Savini Due
145 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos 0:01:24
146 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:35
147 Nicolo’ Parisini (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
148 Gergely Szarka (Hun) Giotti Victoria Savini Due 0:01:36
149 Luca Colnaghi (ITA) Italy 0:01:39
150 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:01:44
151 Mattia Guasco (Ita) Team Qhubeka 0:01:47
152 Paul Wright (NZl) Mg.k Vis VPM 0:01:52
153 Kirill Sveshnikov (Rus) Russia 0:01:57
154 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:02:00
155 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:02:06
156 Raffaele Radice (Ita) Mg.k Vis VPM 0:02:07
157 Raul-Antonio Sinza (Rom) Giotti Victoria Savini Due 0:02:29
158 Manuel Senni (Ita) Amore e Vita 0:02:30
159 Michel Heßmann (Ger) Jumbo-Visma Development Team 0:02:45
160 Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:03:09
161 Arseny Nikiforov (Rus) Russia 0:03:27
162 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:38
163 Thomas Pesenti (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 0:04:28
164 Nicolo Pencedano (Ita) Mg.k Vis VPM 0:04:49
165 Francesco Zandri (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek 0:05:01
166 Sam Bewley (NZl) Team BikeExchange 0:05:26

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments