Drugim etapem hiszpańskiego wyścigu będzie jazda indywidualna na czas w Banyoles. Przedstawiamy kolejność startów poszczególnych kolarzy.
Ponad 18 kilometrów w Banyoles będą mieli dziś do przejechania zawodnicy walczący o triumf w Volta Ciclista a Catalunya. „Czasówka” jest dość wymagająca, a pierwsza jej część jest pofałdowana. Po „półmetku” na kolarzy czekają liczne zakręty i progi zwalniające.
Jako pierwszy na rampie startowej miał pojawić się Jan Bakelants (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) o 13.42. Jednak przez kontuzję odniesioną na wczorajszym etapie Belg ostatecznie wycofał się z rywalizacji. Tym samym to młody Karel Vacek (Team Qhubeka ASSOS) był pierwszym kolarzem, który wystartował do drugiego etapu.
Ponad pół godziny po nim wystartuje Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), a Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic) rozpocznie samotną walkę z czasem o 14.52.
Pierwszym, który powinien wykręcić naprawdę dobry czas będzie Josef Černý (Deceuninck – Quick Step). W walce o zwycięstwo powinni liczyć się przede wszystkim: Rémi Cavagna (Deceuninck – Quick Step) – 14.12; Rohan Dennis (INEOS Grenadiers) – 15.03; Brandon McNulty (UAE-Team Emirates) – 15.40; Geraint Thomas (INEOS Grenadiers) – 15.56 i João Almeida (Deceuninck – Quick Step) – 15.59.
Kolejność startów do jazdy indywidualnej na czas Volta Ciclista a Catalunya 2021:
1 | JAN BAKELANTS | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 13:41 |
2 | KAREL VACEK | TEAM QHUBEKA ASSOS | 13:42 |
3 | JAN HIRT | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 13:43 |
4 | CONNOR BROWN | TEAM QHUBEKA ASSOS | 13:44 |
5 | ALEXANDER EVANS | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 13:45 |
6 | FREDERIK WANDAHL | BORA – HANSGROHE | 13:46 |
7 | ALAN RIOU | TEAM ARKEA – SAMSIC | 13:47 |
8 | LUKE ROWE | INEOS GRENADIERS | 13:48 |
9 | TONY GALLOPIN | AG2R CITROEN TEAM | 13:49 |
10 | JONAS WILSLY | ASTANA – PREMIER TECH | 13:50 |
11 | ARTEM NYCH | GAZPROM – RUSVELO | 13:51 |
12 | WOUTER POELS | BAHRAIN VICTORIOUS | 13:52 |
13 | DMITRII STRAKHOV | GAZPROM – RUSVELO | 13:53 |
14 | JOSEF CERNÝ | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 13:54 |
15 | PAVEL KOCHETKOV | GAZPROM – RUSVELO | 13:55 |
16 | JAAKKO HANNINEN | AG2R CITROEN TEAM | 13:56 |
17 | DIEGO ANDRES CAMARGO | EF EDUCATION – NIPPO | 13:57 |
18 | VADIM PRONSKIY | ASTANA – PREMIER TECH | 13:58 |
19 | SERGEI CHERNETSKII | GAZPROM – RUSVELO | 13:59 |
20 | BENJAMIN KING | RALLY CYCLING | 14:00 |
21 | LAURENT PICHON | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:01 |
22 | WILLIAM BONNET | GROUPAMA – FDJ | 14:02 |
23 | BEN GASTAUER | AG2R CITROEN TEAM | 14:03 |
24 | ANTOINE DUCHESNE | GROUPAMA – FDJ | 14:04 |
25 | JORDI MEEUS | BORA – HANSGROHE | 14:05 |
26 | MATTHIEU LADAGNOUS | GROUPAMA – FDJ | 14:06 |
27 | NICKOLAS ZUKOWSKY | RALLY CYCLING | 14:07 |
28 | KILIAN FRANKINY | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:08 |
29 | FERNANDO BARCELO | COFIDIS | 14:09 |
30 | SANDER ARMEE | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:10 |
31 | THYMEN ARENSMAN | TEAM DSM | 14:11 |
32 | RÉMI CAVAGNA | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 14:12 |
33 | DENIS NEKRASOV | GAZPROM – RUSVELO | 14:13 |
34 | OMER GOLDSTEIN | ISRAEL START-UP NATION | 14:14 |
35 | GOTZON MARTIN | EUSKALTEL – EUSKADI | 14:15 |
36 | MAX KANTER | TEAM DSM | 14:16 |
37 | TOMASZ MARCZYŃSKI | LOTTO SOUDAL | 14:17 |
38 | REINARDT JANSE | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:18 |
39 | SAVVA NOVIKOV | EQUIPO KERN PHARMA | 14:19 |
40 | ALEXANDER CATAFORD | ISRAEL START-UP NATION | 14:20 |
41 | JUAN JOSE LOBATO | EUSKALTEL – EUSKADI | 14:21 |
42 | MATTEO BADILATTI | GROUPAMA – FDJ | 14:22 |
43 | ANTONIO JESUS SOTO | EUSKALTEL – EUSKADI | 14:23 |
44 | RETO HOLLENSTEIN | ISRAEL START-UP NATION | 14:24 |
45 | LUIS ANGEL MATE | EUSKALTEL – EUSKADI | 14:25 |
46 | SERGIO SAMITIER | MOVISTAR TEAM | 14:26 |
47 | MICHEL RIES | TREK – SEGAFREDO | 14:27 |
48 | SYLVAIN MONIQUET | LOTTO SOUDAL | 14:28 |
49 | NATNAEL BERHANE | COFIDIS | 14:29 |
50 | ANTONIO PEDRERO | MOVISTAR TEAM | 14:30 |
51 | DRIES DEVENYNS | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 14:31 |
52 | PETER SAGAN | BORA – HANSGROHE | 14:32 |
53 | NATHAN BROWN | RALLY CYCLING | 14:33 |
54 | BOB JUNGELS | AG2R CITROEN TEAM | 14:34 |
55 | TEJAY VAN GARDEREN | EF EDUCATION – NIPPO | 14:35 |
56 | JUAN SEBASTIAN MOLANO | UAE TEAM EMIRATES | 14:36 |
57 | HERMANN PERNSTEINER | BAHRAIN VICTORIOUS | 14:37 |
58 | ANDRES CAMILO ARDILA | UAE TEAM EMIRATES | 14:38 |
59 | DOMEN NOVAK | BAHRAIN VICTORIOUS | 14:39 |
60 | MARTI MARQUEZ | EQUIPO KERN PHARMA | 14:40 |
61 | ATTILA VALTER | GROUPAMA – FDJ | 14:41 |
62 | SEAN BENNETT | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:42 |
63 | GAVIN MANNION | RALLY CYCLING | 14:43 |
64 | DARIO CATALDO | MOVISTAR TEAM | 14:44 |
65 | COLIN JOYCE | RALLY CYCLING | 14:45 |
66 | FRANÇOIS BIDARD | AG2R CITROEN TEAM | 14:46 |
67 | THOMAS CHAMPION | COFIDIS | 14:47 |
68 | CLEMENT VENTURINI | AG2R CITROEN TEAM | 14:48 |
69 | CHRIS FROOME | ISRAEL START-UP NATION | 14:49 |
70 | JOSEPH LLOYD DOMBROWSKI | UAE TEAM EMIRATES | 14:50 |
71 | LOUIS MEINTJES | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 14:51 |
72 | ŁUKASZ OWSIAN | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:52 |
73 | JOSEPH ROSSKOPF | RALLY CYCLING | 14:53 |
74 | MERHAWI KUDUS | ASTANA – PREMIER TECH | 14:54 |
75 | BEN ZWIEHOFF | BORA – HANSGROHE | 14:55 |
76 | JEREMY BELLICAUD | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 14:56 |
77 | SIMON GUGLIELMI | GROUPAMA – FDJ | 14:57 |
78 | MATIS LOUVEL | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:58 |
79 | REIN TAARAMÄE | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 14:59 |
80 | THOMAS DE GENDT | LOTTO SOUDAL | 15:00 |
81 | ROBERT BRITTON | RALLY CYCLING | 15:01 |
82 | URKO BERRADE | EQUIPO KERN PHARMA | 15:02 |
83 | ROHAN DENNIS | INEOS GRENADIERS | 15:03 |
84 | BRENT BOOKWALTER | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:04 |
85 | STEPHEN WILLIAMS | BAHRAIN VICTORIOUS | 15:05 |
86 | MARC SOLER | MOVISTAR TEAM | 15:06 |
87 | KENNY ELISSONDE | TREK – SEGAFREDO | 15:07 |
88 | JONATHAN CASTROVIEJO | INEOS GRENADIERS | 15:08 |
89 | CHAD HAGA | TEAM DSM | 15:09 |
90 | MIKEL BIZKARRA | EUSKALTEL – EUSKADI | 15:10 |
91 | GEORGE BENNETT | TEAM JUMBO – VISMA | 15:11 |
92 | TANEL KANGERT | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:12 |
93 | CHRIS HARPER | TEAM JUMBO – VISMA | 15:13 |
94 | JONATHAN CAICEDO | EF EDUCATION – NIPPO | 15:14 |
95 | JUAN PEDRO LOPEZ | TREK – SEGAFREDO | 15:15 |
96 | JOSE HERRADA | COFIDIS | 15:16 |
97 | DANIEL ALEJANDR MENDEZ | EQUIPO KERN PHARMA | 15:17 |
98 | GIANLUCA BRAMBILLA | TREK – SEGAFREDO | 15:18 |
99 | DAVID DE LA CRUZ | UAE TEAM EMIRATES | 15:19 |
100 | SEPP KUSS | TEAM JUMBO – VISMA | 15:20 |
101 | SANTIAGO BUITRAGO | BAHRAIN VICTORIOUS | 15:21 |
102 | LUCAS HAMILTON | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:22 |
103 | ROGER ADRIA | EQUIPO KERN PHARMA | 15:23 |
104 | MICHAEL STORER | TEAM DSM | 15:24 |
105 | KOEN BOUWMAN | TEAM JUMBO – VISMA | 15:25 |
106 | JAIME CASTRILLO | EQUIPO KERN PHARMA | 15:26 |
107 | ROMAN KREUZIGER | GAZPROM – RUSVELO | 15:27 |
108 | RIGOBERTO URAN | EF EDUCATION – NIPPO | 15:28 |
109 | SIMON PHILIP YATES | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:29 |
110 | MIKEL ITURRIA | EUSKALTEL – EUSKADI | 15:30 |
111 | HUGH JOHN CARTHY | EF EDUCATION – NIPPO | 15:31 |
112 | HARM VANHOUCKE | LOTTO SOUDAL | 15:32 |
113 | RICHIE PORTE | INEOS GRENADIERS | 15:33 |
114 | SÉBASTIEN REICHENBACH | GROUPAMA – FDJ | 15:34 |
115 | ILNUR ZAKARIN | GAZPROM – RUSVELO | 15:35 |
116 | STEFF CRAS | LOTTO SOUDAL | 15:36 |
117 | STEFAN DE BOD | ASTANA – PREMIER TECH | 15:37 |
118 | JAMES KNOX | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 15:38 |
119 | ANTWAN TOLHOEK | TEAM JUMBO – VISMA | 15:39 |
120 | BRANDON MCNULTY | UAE TEAM EMIRATES | 15:40 |
121 | CARLOS VERONA | MOVISTAR TEAM | 15:41 |
122 | CHRISTOPHER HAMILTON | TEAM DSM | 15:42 |
123 | FAUSTO MASNADA | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 15:43 |
124 | WILCO KELDERMAN | BORA – HANSGROHE | 15:44 |
125 | ADAM YATES | INEOS GRENADIERS | 15:45 |
126 | JOAN BOU | EUSKALTEL – EUSKADI | 15:46 |
127 | NICOLAS EDET | COFIDIS | 15:47 |
128 | STEVEN KRUIJSWIJK | TEAM JUMBO – VISMA | 15:48 |
129 | CLÉMENT CHAMPOUSSIN | AG2R CITROEN TEAM | 15:49 |
130 | MICHAEL WOODS | ISRAEL START-UP NATION | 15:50 |
131 | JHOAN ESTEBAN CHAVES | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:51 |
132 | DANIEL MARTIN | ISRAEL START-UP NATION | 15:52 |
133 | ROBERT GESINK | TEAM JUMBO – VISMA | 15:53 |
134 | OSCAR RODRIGUEZ | ASTANA – PREMIER TECH | 15:54 |
135 | RUBÉN FERNANDEZ | COFIDIS | 15:55 |
136 | GERAINT THOMAS | INEOS GRENADIERS | 15:56 |
137 | ROB POWER | TEAM QHUBEKA ASSOS | 15:57 |
138 | SIMONE PETILLI | INTERMARCH – WANTY – GOBERT MAT RIAUX | 15:58 |
139 | JOÃO ALMEIDA | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 15:59 |
140 | CALLUM SCOTSON | TEAM BIKEEXCHANGE | 16:00 |
141 | JAI HINDLEY | TEAM DSM | 16:01 |
142 | MATTIAS JENSEN | TREK – SEGAFREDO | 16:02 |
143 | MARC HIRSCHI | UAE TEAM EMIRATES | 16:03 |
144 | RICHARD CARAPAZ | INEOS GRENADIERS | 16:04 |
145 | GIULIO CICCONE | TREK – SEGAFREDO | 16:05 |
146 | ANTHONY DELAPLACE | TEAM ARKEA – SAMSIC | 16:06 |
147 | HAROLD ALFONSO TEJADA | ASTANA – PREMIER TECH | 16:07 |
148 | ENRIC MAS | MOVISTAR TEAM | 16:08 |
149 | ELIE GESBERT | TEAM ARKEA – SAMSIC | 16:09 |
150 | NICOLAS ROCHE | TEAM DSM | 16:10 |
151 | NAIRO QUINTANA | TEAM ARKEA – SAMSIC | 16:11 |
152 | FRANCISCO GALVAN | EQUIPO KERN PHARMA | 16:12 |
153 | RUBEN GUERREIRO | EF EDUCATION – NIPPO | 16:13 |
154 | DARYL IMPEY | ISRAEL START-UP NATION | 16:14 |
155 | MAXIM VAN GILS | LOTTO SOUDAL | 16:15 |
156 | MICHAEL VALGREN HUNDAHL | EF EDUCATION – NIPPO | 16:17 |
157 | ALEXANDER KAMP | TREK – SEGAFREDO | 16:19 |
158 | ALEJANDRO VALVERDE | MOVISTAR TEAM | 16:21 |
159 | IDE SCHELLING | BORA – HANSGROHE | 16:23 |
160 | MATEJ MOHORIC | BAHRAIN VICTORIOUS | 16:25 |
161 | DION SMITH | TEAM BIKEEXCHANGE | 16:27 |
162 | LENNARD KÄMNA | BORA – HANSGROHE | 16:29 |
163 | RÉMY ROCHAS | COFIDIS | 16:31 |
164 | LUIS LEÓN SANCHEZ | ASTANA – PREMIER TECH | 16:33 |
165 | ANDREAS LORENTZ KRON | LOTTO SOUDAL | 16:35 |