fot. Cofidis

Już w sobotę najlepsi kolarze na świecie zmierzą się na trasie pierwszego w sezonie monumentu – Mediolan-Sanremo. Dziś swoje mocne składy na wyścig zaprezentowały ekipy Cofidis i DSM.

W przypadku Cofidisu, można powiedzieć, że do walki wysłana zostanie absolutna śmietanka ekipy. Liderami, szukającymi szansy na zwycięstwo w monumencie będą dwaj najszybsi kolarze w zespole – Elia Viviani i Christophe Laporte. Niewykluczone też, że w przypadku ataków na kilka kilometrów przed metą, swojej szansy poszuka Guillaume Martin.

Całe trio będzie oczywiście miało kilku bardzo silnych pomocników. Co najważniejsze, ostatnim rozprowadzającym Elii Vivianiego ma być Fabio Sabatini. W nieco trudniejszym terenie przydać mogą się z kolei Kenneth Vanbilsen i Pierre-Luc Perichon. Skład uzupełni znany uciekinier Anthony Perez.

Jeśli chodzi o zespół DSM, wszystko obracać się będzie wokół dwóch kolarzy, których stać przede wszystkim na ataki na podjazdach. Liderami będą bowiem Soren Kragh Andersen, który świetnie czuje się w pagórkowatych końcówkach, oraz Romain Bardet, który udowodnił swoją dobrą formę podczas zakończonego Tirreno – Adriatico.

Dwaj mocni zawodnicy także będą mogli liczyć na poważne wsparcie kolegów. Za pomoc odpowiedzialna będzie bowiem bardzo mocna piątka, w której składzie znaleźli się Casper Pedersen, Romain Combaud, Nico Denz, Jasha Sutterlin i Martijn Tusveld.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments