fot. Vini Zabu

Lars Boven z młodzieżowej drużyny Jumbo-Visma wygrał prolog wyścigu Istrian Spring Trophy. Trzeci był Jakub Mareczko z Vini Zabu, zaś najwyżej notowanym z Polaków jest 4. Marceli Bogusławski (Mazowsze Serce Polski). 

Zmagania w chorwackiej “etapówce” Istrian Spring Trophy rozpoczął krótki (dwukilometrowy) i płaski jak stół prolog w miejscowości Umag.

Na starcie całkiem dobrze obsadzonego wyścigu kategorii 2.2 stanęło wielu Polaków: Kamil Gradek (Vini Zabu), Adrian Banaszek, Piotr Brożyna, Marceli Bogusławski, Adam Stachowiak, Daniel Staniszewski (Mazowsze Serce Polski), Szymon Tracz (Team NIPPO-Provence-PTS Conti), Michał Gałka (Maloja Pushbikers), Przemysław Kotulski (Team Novo Nordisk Development), Maciej Paterski, Szymon Rekita, Mateusz Grabis, Sylwester Janiszewski, Paweł Franczak, Patryk Stosz (Voster ATS Team), Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling).

 

Startujący o godzinie 11:25 Bogusławski “wykręcił” czas 1:14, a od miejsca na podium dzieliło go tylko 0,17 sekundy. O tyle właśnie szybszy był Jakub Mareczko z drużyny Vini Zabu. W barwach tej samej ekipy startował mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas Kamil Gradek, który ostatecznie uplasował się na 67. pozycji ze stratą 5 sekund.

Zwycięzca prologu, 19-letni Holender, pokonał trasę w czasie 1:13 sekund.

Wyniki prologu: 

1 BOVEN Lars Jumbo-Visma Development Team 7 5 0:01:13 49.315
2 UHLIG Henri Rad – Net Rose Team 3 2 ,, 49.315
3 MARECZKO Jakub Vini Zabù 1 1 0:01 48.649
4 BOGUSLAWSKI Marceli Mazowsze Serce Polski ,, 48.649
5 FORTIN Filippo Team Vorarlberg ,, 48.649
6 FISHER-BLACK Finn Jumbo-Visma Development Team ,, 48.649
7 POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,, 48.649
8 GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz 0:02 48.000
9 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,, 48.000
10 BOSCARO Davide Team Colpack Ballan ,, 48.000
11 HEMING Mika Maloja Pushbikers ,, 48.000
12 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,, 48.000
13 STOSZ Patryk Voster ATS Team ,, 48.000
14 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,, 48.000
15 AUER Daniel WSA KTM Graz ,, 48.000
16 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,, 48.000
17 GARDELLA Florent Sprinter Nice Metropole ,, 48.000
18 BARONCINI Filippo Team Colpack Ballan 0:03 47.368
19 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling ,, 47.368
20 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling ,, 47.368
21 PATERSKI Maciej Voster ATS Team ,, 47.368
22 VAN BEKKUM Darren Jumbo-Visma Development Team ,, 47.368
23 SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,, 47.368
24 ANSONS Kristers Ampler Development Team ,, 47.368
25 JARC Aljaž Adria Mobil ,, 47.368
26 PRIMOŽIČ Jaka KK Kranj ,, 47.368
27 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,, 47.368
28 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,, 47.368
29 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers ,, 47.368
30 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,, 47.368
31 PÜNTENER Fabio Switzerland ,, 47.368
32 SCHINNAGEL Johannes Team Vorarlberg ,, 47.368
33 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù ,, 47.368
34 MARENGO Umberto Bardiani-CSF-Faizanè ,, 47.368
35 LILLO Dario Switzerland ,, 47.368
36 RUČIGAJ Žiga mebloJOGI Pro-concrete 0:04 46.753
37 PER David Adria Mobil ,, 46.753
38 KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,, 46.753
39 BÁRTA Jan Elkov – Kasper ,, 46.753
40 SALZMANN Jodok WSA KTM Graz ,, 46.753
41 JENKO Robert mebloJOGI Pro-concrete ,, 46.753
42 RÄIM Mihkel Mazowsze Serce Polski ,, 46.753
43 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team ,, 46.753
44 KLABOUCH Petr Topforex – ATT Investments ,, 46.753
45 BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizanè ,, 46.753
46 MIRZOJEV Artjom Ampler Development Team ,, 46.753
47 HEIDEMANN Miguel Leopard Pro Cycling ,, 46.753
48 RIDOLFO Filippo Team Novo Nordisk Development ,, 46.753
49 DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan ,, 46.753
50 ČEMAŽAR Nik KK Kranj ,, 46.753
51 MICHEL Simon Sprinter Nice Metropole ,, 46.753
52 HORVAT Žiga Adria Mobil ,, 46.753
53 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,, 46.753
54 NOVIKOV Savva Equipo Kern Pharma ,, 46.753
55 GAZZOLI Michele Team Colpack Ballan ,, 46.753
56 GROŠELJ Žiga Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 46.753
57 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik ,, 46.753
58 BERTAZZO Liam Vini Zabù ,, 46.753
59 UMBRI Gidas Team Colpack Ballan ,, 46.753
60 LINDNER Tom P&S Metalltechnik 0:05 46.154
61 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper ,, 46.154
62 CEURENS Robbe Team Novo Nordisk Development ,, 46.154
63 STANISZEWSKI Daniel Mazowsze Serce Polski ,, 46.154
64 ZIHERL Luka KK Kranj ,, 46.154
65 GAŁKA Michał Maloja Pushbikers ,, 46.154
66 KLUCKERS Arthur Leopard Pro Cycling ,, 46.154
67 GRADEK Kamil Vini Zabù ,, 46.154
68 BARAć Antonio Meridiana Kamen Team ,, 46.154
69 SCHMIDBAUER Maximilian WSA KTM Graz ,, 46.154
70 VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma ,, 46.154
71 LEBEAU Mathis Sprinter Nice Metropole ,, 46.154
72 BENZ Pirmin Rad – Net Rose Team ,, 46.154
73 JUNTUNEN Antti-Jussi Ampler Development Team ,, 46.154
74 PIRIH Ales KK Kranj ,, 46.154
75 MEYER Robin Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,, 46.154
76 GARCÍA PIERNA Raúl Equipo Kern Pharma ,, 46.154
77 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors ,, 46.154
78 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik ,, 46.154
79 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper ,, 46.154
80 KARPENKO Gleb Ampler Development Team ,, 46.154
81 PETER Jannis Rad – Net Rose Team ,, 46.154
82 GEßNER Jakob Rad – Net Rose Team ,, 46.154
83 STOJNIĆ Veljko Vini Zabù ,, 46.154
84 BURCHIO Federico Work Service Marchiol Vega ,, 46.154
85 FLÜCKIGER Mathias Switzerland 0:06 45.570
86 BIETRY Sacha Team Novo Nordisk Development ,, 45.570
87 GOMEZ Nicolas David Team Colpack Ballan ,, 45.570
88 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 45.570
89 GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team ,, 45.570
90 ALBRECHT Jasper Union Raiffeisen Radteam Tirol ,, 45.570
91 STÜSSI Colin Team Vorarlberg ,, 45.570
92 ROSNER Linus Rad – Net Rose Team ,, 45.570
93 BOBBO Riccardo Work Service Marchiol Vega ,, 45.570
94 DELACROIX Tristan ,, 45.570
95 MARUKHIN Daniil Vino – Astana Motors ,, 45.570
96 LAVRIČ Martin KK Kranj ,, 45.570
97 SAVINI Daniel Bardiani-CSF-Faizanè ,, 45.570
98 TYRPEKL Karel Topforex – ATT Investments ,, 45.570
99 RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,, 45.570
100 RUBENIS Pauls Ampler Development Team ,, 45.570
101 ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete ,, 45.570
102 GUERIN Alexis Team Vorarlberg ,, 45.570
103 HOČEVAR Kristjan Adria Mobil ,, 45.570
104 DAVIS Corey Maloja Pushbikers ,, 45.570
105 FIALA Petr Topforex – ATT Investments ,, 45.570
106 RYAN Archie Jumbo-Visma Development Team ,, 45.570
107 GARAVAGLIA Giacomo Work Service Marchiol Vega ,, 45.570
108 FRIEDRICH Marco Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 45.570
109 HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic 0:07 45.000
110 PAVLIČ Marko mebloJOGI Pro-concrete ,, 45.000
111 GAMPER Mario Union Raiffeisen Radteam Tirol ,, 45.000
112 MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team ,, 45.000
113 MOBACH Jarno Leopard Pro Cycling ,, 45.000
114 PETRUŠ Jiří Topforex – ATT Investments ,, 45.000
115 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,, 45.000
116 LOPEZ Diego Equipo Kern Pharma ,, 45.000
117 REPŠE Uroš KK Kranj ,, 45.000
118 BROŻYNA Piotr Mazowsze Serce Polski ,, 45.000
119 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper ,, 45.000
120 VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 45.000
121 ROTH Joel Switzerland ,, 45.000
122 KVASINA Filip Meridiana Kamen Team ,, 45.000
123 THALMANN Roland Team Vorarlberg ,, 45.000
124 ACHTERBERG Yannik Maloja Pushbikers ,, 45.000
125 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper ,, 45.000
126 SPESCHA Ursin Switzerland ,, 45.000
127 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,, 45.000
128 GLIVAR Gal Adria Mobil ,, 45.000
129 MORENO Adrià Team Vorarlberg ,, 45.000
130 KABAS Maximilian WSA KTM Graz ,, 45.000
131 JAKOUBEK Tomáš Topforex – ATT Investments ,, 45.000
132 ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,, 45.000
133 KOTULSKI Przemyslaw Team Novo Nordisk Development ,, 45.000
134 CIBEJ Simon mebloJOGI Pro-concrete ,, 45.000
135 HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic ,, 45.000
136 SCHATTI Luca Switzerland ,, 45.000
137 SHTEIN Logan Vino – Astana Motors ,, 45.000
138 OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,, 45.000
139 VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 0:08 44.444
140 KARIĆ Vedad Meridiana Kamen Team ,, 44.444
141 CAMRDA Karel Topforex – ATT Investments ,, 44.444
142 PELTONEN Ukko Iisakki Ampler Development Team ,, 44.444
143 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team ,, 44.444
144 TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,, 44.444
145 STACHOWIAK Adam Mazowsze Serce Polski ,, 44.444
146 PER Gorazd Union Raiffeisen Radteam Tirol ,, 44.444
147 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors ,, 44.444
148 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole ,, 44.444
149 COLOMBO Raul Work Service Marchiol Vega 0:09 43.902
150 ŘEPA Vojtěch Equipo Kern Pharma ,, 43.902
151 REKITA Szymon Voster ATS Team ,, 43.902
152 ARAIZ Sergio Equipo Kern Pharma ,, 43.902
153 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,, 43.902
154 TUREK Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 43.902
155 PAKALSKI Henrik Rad – Net Rose Team 0:10 43.373
156 ZARDINI Edoardo Vini Zabù ,, 43.373
157 BURKE Jack Union Raiffeisen Radteam Tirol ,, 43.373
158 DOSTIYEV Ilkhan Vino – Astana Motors ,, 43.373
159 BARNHILL Zac Ljubljana Gusto Santic ,, 43.373
160 SMITH Nathan Team Novo Nordisk Development ,, 43.373
161 COUANON Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,, 43.373
162 DUNNEWIND Jan Team Novo Nordisk Development ,, 43.373
163 PASKALIN Bruno mebloJOGI Pro-concrete ,, 43.373
164 ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11 42.857
165 RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team ,, 42.857
166 BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,, 42.857
167 LUBE Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol ,, 42.857
168 BONNEFOIX Edouard Sprinter Nice Metropole ,, 42.857
169 REBELLIN Davide Work Service Marchiol Vega 0:12 42.353
170 MARCHETTI Moreno Work Service Marchiol Vega ,, 42.353
171 BEDIĆ Matija Meridiana Kamen Team 0:17 40.000
172 ROTH Nepomuk Union Raiffeisen Radteam Tirol 0:25 36.735
173 KNOTTEN Iver Team NIPPO-Provence-PTS Conti 0:30 34.951
174 TAEBLING Paul Maloja Pushbikers 0:31 34.615
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments