fot. Getty Images Sport

Holenderka Ellen van Dijk zdominowała rywalizację na dzisiejszej „czasówce” w wyścigu Healthy Ageing Tour 2021. Zawodniczka zespołu Trek-Segafredo została, również liderką klasyfikacji generalnej całej imprezy.

Drugi z trzech etapów tegorocznego wyścigu Healthy Ageing Tour 2021 był odcinkiem jazdy indywidualnej na czas. Zawodniczki miały do pokonania w sumie 14,4-kilometra, a trasa była płaska, jak stół.

Niestety pomimo wydawałoby się prostej i płaskiej trasy, to zawodniczki ścigające się w tegorocznym wyścigu Healthy Ageing Tour musiały na etapie jazdy na czas zmagać się silnymi podmuchami wiatru. Dlatego też rozpoczęcie dzisiejszej rywalizacji zostało przez organizatorów wyścigu przełożone na godzinę 16:00.

Mimo trudnych warunków panujących na trasie zawodniczki zmierzyły się z dzisiejszą jazdą indywidualną na czas. Z trasą „czasówki” najszybciej w pierwszej fazie rywalizacji uporała się doświadczona Holenderka Ellen van Dijk. Zawodniczka zespołu Trek-Segafredo potrzebowała na to 20 minut i 53 sekund.

Holenderce na „gorącym krześle” mogło zrobić się nieco nerwowo. Pod koniec dzisiejszych zmagań podmuchy wiatru nieco osłabły i wiele zawodniczek na półmetku rywalizacji notowało lepsze rezultaty niż kolarka ekipy Trek-Segafredo. Na szczęście dla Ellen van Dijk po nawrocie jej rywalki nadal zmagały się z mocnym wiatrem w twarz i mogła ona utrzymać prowadzenie na etapie i zostać liderką klasyfikacji generalnej Healthy Ageing Tour.

Na drugiej lokacie zameldowała się kolejna Holenderka Amy Pieters (SD Worx), która do zwyciężczyni straciła 26 sekund. Natomiast na ostatniej lokacie na podium uplasowała się Niemka Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team) z rezultatem 21 minut i 22 sekund.

Jedyna reprezentantka Polski w tym wyścigu, czyli Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team) zajęła 35. miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas.

Top 10:

1 Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo 0:20:53
2 Amy Pieters (Ned) Team SD Worx 0:00:26
3 Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:00:29
4 Emma Norsgaard (Den) Movistar Team Women 0:00:36
5 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing 0:00:39
6 Joscelin Lowden (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur 0:00:43
7 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:00:51
8 Anna Henderson (GBr) Jumbo-Visma Women Team 0:01:02
9 Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team
10 Daniek Hengeveld (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:01:05
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments