Ellen Van Dijk (Trek-Segafredo) wygrała pierwszy z dwóch sobotnich etapów Healthy Ageing Tour – jazdę indywidualną na czas. Podczas popołudniowego odcinka ze startu wspólnego triumfowała z kolei Lisa Brennauer (WNT-Rotor), a błysnęła również Anna Plichta (Trek), która zajęła czwarte miejsce.

Sobota była dla zawodniczek startujących w holenderskiej imprezie bardzo pracowita. Najpierw, o godzinie 10:00 rozpoczęły one rywalizację w liczącej niespełna 15 kilometrów „czasówce”, a o 15:00 – w 75-kilometrowym etapie ze startu wspólnego.

W pierwszej części zmagań najlepsza okazała się Ellen Van Dijk (Trek-Segafredo). Holenderka o dwie sekundy wyprzedziła Lisę Klein (Canyon//SRAM), a o 13 – Annę Van Der Breggen (Boels-Dolmans). Dzięki drugiej lokacie Klein została nową liderką klasyfikacji generalnej, wyprzedzając prowadzącą dotychczas Lottę Lepistoe (Trek).

Etap ze startu wspólnego upłynął pod znakiem wspólnej akcji Lisy Brennauer (WNT-Rotor) i Anouski Koster (Virtu), które zdecydowały się na ucieczkę. Niespełna 20 kilometrów przed metą kontratak przypuściły Anna Plichta (Trek-Segafredo) i Jip Van Den Bos (Boels-Dolmans), które oderwały się od peletonu. Nie zdołały jednak dopędzić prowadzącej dwójki; 5 kilometrów przed metą traciły do niej 30 sekund, mając jednocześnie 20 zapasu nad główną grupą.

Ostatecznie, na ostatnich metrach Brennauer wyprzedziła Koster i sięgnęła po etapowe zwycięstwo. Trzecia była Van Den Bos, a czwarta – Plichta.

Poprzedni artykułItzulia Basque Country: Etap dla Yatesa, wyścig dla Izagirre
Następny artykułEmanuel Buchmann jednak na podium Itzulia Basque Country!
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments