Tirreno-Adriatico / LaPresse - Spada / Ferrari

Zwycięzca wyścigu Tirreno-Adriatico z 2018 roku Michał Kwiatkowski wystartuje dziś w rozpoczynającej się w Lido di Camaiore 56. edycji wyścigu “Dwóch Mórz”.

Za polskim zawodnikiem dwa starty w Trofeo Laigueglia i w Strade Bianche, których popularny “Kwiato” niestety nie ukończył. Obecna dyspozycja urodzonego w Chełmży kolarza po zeszłotygodniowej kraksie w Trofeo Laigueglia może wskazywać na to, że inni kolarze zespołu INEOS Grenadiers będą grać pierwsze skrzypce w Tirreno-Adriatico.

W ekipie kierowanej przez Dave’a Brailsforda w wyścigu “Dwóch Mórz” wystartuje prezentujący ostatnio świetną formę Egan Bernal. Pierwszy kolumbijski zwycięzca Tour de France w sobotę zajął trzecie miejsce w Strade Bianche i z pewnością będzie się liczyć w walce o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Tirreno-Adriatico. Innym zawodnikiem, który może pokusić się o końcowy triumf jest zwycięzca “Wielkiej Pętli” z 2018 roku, Walijczyk Geraint Thomas.

Wsparciem dla swoich liderów, zwłaszcza na czwartym etapie zakończonym podjazdem pod Prati di Tivo powinien służyć Pavel Sivakov. Na ostatnim, tradycyjnym odcinku jazdy na czas w San Benedetto del Tronto zdecydowanym faworytem będzie reprezentant gospodarzy Filippo Ganna. Skład brytyjskiej ekipy uzupełnią dwaj doświadczeni pomocnicy Jonathan Castroviejo oraz Salvatore Puccio.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Tirreno-Adriatico 2021:

Egan Bernal (Kolumbia), Jonathan Castroviejo (Hiszpania), Filippo Ganna, Salvatore Puccio (obaj Włochy), Michał Kwiatkowski (Polska), Pavel Sivakov (Rosja) oraz Geraint Thomas (Wielka Brytania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments