Foto: Getty Images

Organizatorzy Amstel Gold Race poinformowali, że tegoroczne edycje wyścigów odbędą się na zamkniętej rundzie w okolicach Valkenburga.

Wyścigi Amstel Gold Race mężczyzn i kobiet odbędą się zgodnie z kalendarzem, 18 kwietnia. W porównaniu do poprzednich lat, będą one rozegrane na znacznie zmienionej trasie. Kolarze i kolarki będą ścigać się na 17-kilometrowej rundzie w okolicach Valkenburga, która będzie prowadziła między innymi przez takie podjazdy, jak Geulhemmerberg, Bemelerberg i Cauberg. Kobiety będą musiały pokonać ją 7, a mężczyźni 13 razy.

W trosce o zdrowie kolarzy i mieszkańców, cała pętla będzie zamknięta dla widzów. Gdyby organizatorzy nie spełnili tego warunku, wyścig nie mógłby się odbyć.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że otrzymaliśmy wiadomość, że wyścigi Amstel Gold Race mężczyzn i kobiet będą mogły odbyć się w niedzielę 18 kwietnia. Jesteśmy świadomi, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale dziękujemy lokalnym i krajowym władzom za okazane wsparcie

– mówił cytowany przez stronę internetową wyścigu jego dyrektor, Leo van Vliet.

„Piwny Wyścig” polskim fanom kolarstwa kojarzy się bardzo dobrze – w 2015 roku triumfował w nim Michał Kwiatkowski, a 2 lata później zajął drugie miejsce ulegając jedynie Philippe’owi Gilbertowi. Dodatkowo, w ostatniej edycji wyścigu zwyciężyła Katarzyna Niewiadoma. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się o tym za trochę ponad miesiąc.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments