fot. Cofidis

Francuski „góral” Guillaume Martin zdecydował się prolongować umowę z ekipą Cofidis do końca 2022 roku.

Przed sezonem 2020 Martin dołączył do drużyny kierowanej przez Cedrica Vasseura z ekipy Wanty-Gobert. W swoim pierwszym sezonie w barwach zespołu Cofidis 27-latek pochodzący z Paryża zakończył Tour de France na jedenastej lokacie i został „królem gór” podczas hiszpańskiej Vuelty. Ponadto Francuz zakończył wyścig Critérium du Dauphiné na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Nie dziwi, więc chęć kontynuowania współpracy między Martinem i ekipą Cofidis.

To była dla mnie bardzo logiczna i prosta decyzja. Chciałem nawiązać dłuższą współpracę z zespołem Cofidis, zwłaszcza że pracujemy nad długoterminowym projektem. Drużyna od niedawna ściga się na poziomie WorldTour. Chcę mieć swój wkład w rozwój zespołu. Mam pełne zaufanie do Cédrica (Vasseura, szef zespołu przyp.red.). Czuję, że on je odwzajemnia

– powiedział Francuz w rozmowie z biurem prasowym swojej ekipy.

Guillaume Martin rozpoczął już swoje starty w sezonie 2021 pod koniec lutego we francuskich klasykach: Faun-Ardèche Classic oraz Royal Bernard Drome Classic. Kolejnym startem 27-letniego lidera zespołu Cofidis będzie rozpoczynający się w najbliższą niedzielę wyścig Paryż-Nicea.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments