fot. Fabio Jakobsen fanpage

Walczący o powrót do pełni sprawności Fabio Jakobsen poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o swoim obecnym stanie zdrowia.

Przypomnijmy, że Holender reprezentujący barwy zespołu Deceuninck-Quick-Step walczył o życie po feralnej kraksie na pierwszym etapie zeszłorocznego wyścigu Tour de Pologne, który zakończył się w Katowicach. Od tego czasu Jakobsen przechodzi żmudny proces rehabilitacji. 24-latek ostatnią operację szczęki miał dokładnie trzy tygodnie temu. O swoim samopoczuciu i ewentualnej dacie powrotu do zawodowego sportu Holender napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Proces leczenia wydaje się przebiegać pomyślnie. Ostatnie trzy tygodnie były bolesne i miałem problemy z jedzeniem i piciem. Implanty / wkręty zostały już założone, a usuwanie / rekonstrukcja tkanki bliznowatej zostało zakończone. Teraz zajmie to kolejne 4/5 miesięcy, aby pozwolić się temu zagoić i wzmocnić, zanim dostanę„ nowe ”zęby”. W poniedziałek szwy zostaną zdjęte i mam nadzieję, że powrócę do treningów. W ten sposób chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi zajść tak daleko w moim procesie dochodzenia do zdrowia. Jest światełko na końcu tunelu i zmierzam do niego

– napisał Jakobsen.

Miejmy nadzieję, że dalszy proces rekonwalescencji holenderskiego sprintera będzie przebiegał zgodnie z planem i pod koniec tegorocznego sezonu będziemy mogli ponownie podziwiać Fabio Jakobsena podczas kolarskich wyścigów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments