fot. Groupama-FDJ

David Gaudu z drużyny Groupama-FDJ odniósł zwycięstwo w pagórkowatym wyścigu jednodniowym rozgrywanym we Francji – Faun Ardèche Classic 2021. Dla 24-latka jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021. 

Nie dość, że w sobotę 27 lutego kolarze zainaugurowali sezon klasyków, to jeszcze rywalizowali zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i we Francji, w klasyku Faun-Ardèche Classic, rozgrywanym po raz dwudziesty pierwszy. Trasa prowadziła wokół w miejscowości Guilherand-Granges w departamencie Ardèche. Łączny dystans wynosił 171,3 km.

Na starcie zameldował się jeden Polak – Łukasz Owsian z drużyny Arkéa-Samsic, który ostatecznie finiszował na 65. miejscu.

Trzech kolarzy rozegrało między sobą sprint o zwycięstwo: najszybszy David Gaudu (Groupama-FDJ), drugi Clément Champoussin (AG2R-Citroën) oraz trzeci Hugh Carthy (EF Education-Nippo), który został w tyle nieco więcej.

Akcję tę zawiązał około 25 kilometrów przed metą właśnie Anglik, który zaatakował z grupki, w której znajdowali się między innymi Alexandr Vlasov (Astana) oraz Aurélien Paret-Peintre (AG2R- Citroën). Trzeciemu kolarzowi wyścigu Vuelta a España udało się odjechać na przedostatnim podjeździe dnia, ale na zjeździe dogonili go Gaudu i Champoussin.

Następnie, 17 kilometrów przed metą, kontratakował David Gaudu, któremu udało się samotnie przejechać na czele wyścigu aż 10 kilometrów. Ostatecznie jednak cała trójka zjechała się i powalczyła o zwycięstwo w wyścigu kategorii 1.Pro. Zarówno w sprincie, jak i na zjazdach z ostatniej górskiej premii dnia Val d’Enfer największe problemy miał właśnie Carthy, który ostatecznie musi zadowolić się trzecim miejscem.

Wyniki wyścigu:

1 GAUDU David Groupama – FDJ 200 125 4:32:37
2 CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 150 85 ,,
3 CARTHY Hugh EF Education – Nippo 125 60 0:11
4 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 100 50 0:28
5 GODON Dorian AG2R Citroën Team 85 45 0:40
6 VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 70 40 ,,
7 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 60 35 0:42
8 PINOT Thibaut Groupama – FDJ 50 30 ,,
9 HIVERT Jonathan B&B Hotels p/b KTM 40 26 0:46
10 SIMMONS Quinn Trek – Segafredo 35 22 ,,
11 BARGUIL Warren Team Arkéa Samsic 30 20 ,,
12 COSTA Rui UAE-Team Emirates 25 18 ,,
13 HUYS Laurens Bingoal – Wallonie Bruxelles 20 16 ,,
14 TULETT Ben Alpecin-Fenix 15 14 ,,
15 CARR Simon EF Education – Nippo 10 12 ,,
16 MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 5 10 ,,
17 IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 5 9 ,,
18 FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech 5 8 ,,
19 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 5 7 1:16
20 ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 5 6 ,,
21 PACHER Quentin B&B Hotels p/b KTM 5 5 ,,
22 DÍAZ José Manuel DELKO 5 4 ,,
23 GESCHKE Simon Cofidis, Solutions Crédits 5 3 1:19
24 JANSSENS Jimmy Alpecin-Fenix 5 2 1:34
25 ARU Fabio Team Qhubeka ASSOS 5 1 ,,
26 POWER Robert Team Qhubeka ASSOS 5 1:39
27 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 5 ,,
28 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 5 ,,
29 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 5 ,,
30 PICCOLI James Israel Start-Up Nation 5 2:26
31 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo 3 2:32
32 SIMON Julien Team Total Direct Energie 3 ,,
33 EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
34 SCHMID Mauro Team Qhubeka ASSOS 3 ,,
35 SCHÖNBERGER Sebastian B&B Hotels p/b KTM 3 ,,
36 LAMMERTINK Maurits Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
37 BOUET Maxime Team Arkéa Samsic 3 ,,
38 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 3 ,,
39 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic 3 ,,
40 COVI Alessandro UAE-Team Emirates 3 ,,
41 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
42 HAGEN Carl Fredrik Israel Start-Up Nation ,,
43 GUGLIELMI Simon Groupama – FDJ ,,
44 DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie 2:35
45 BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 2:38
46 HOULE Hugo Astana – Premier Tech ,,
47 BURGAUDEAU Mathieu Team Total Direct Energie 3:14
48 GUERNALEC Thibault Team Arkéa Samsic ,,
49 WIRTGEN Luc Bingoal – Wallonie Bruxelles 3:40
50 NIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
51 RODRÍGUEZ Óscar Astana – Premier Tech ,,
52 PRONSKIY Vadim Astana – Premier Tech ,,
53 MOLLY Kenny Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
54 BAKELANTS Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
55 URRUTY Maxime Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
56 REUTIMANN Mathias Swiss Racing Academy 4:10
57 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 4:31
58 PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team ,,
59 GASTAUER Ben AG2R Citroën Team ,,
60 GAUTIER Cyril B&B Hotels p/b KTM ,,
61 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ 5:34
62 GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie 6:15
63 VAKOČ Petr Alpecin-Fenix 6:32
64 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
65 OWSIAN Łukasz Team Arkéa Samsic 7:04
66 PETERS Nans AG2R Citroën Team ,,
67 NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,,
68 MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA 7:48
69 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 8:11
70 DELACROIX Theo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 8:18
71 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 9:24
72 MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates ,,
73 MURGUIALDAY Jokin Caja Rural – Seguros RGA ,,
74 OURSELIN Paul Team Total Direct Energie ,,
75 BARRENETXEA Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
76 SBARAGLI Kristian Alpecin-Fenix ,,
77 FRAILE Omar Astana – Premier Tech ,,
78 CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA ,,
79 CATAFORD Alexander Israel Start-Up Nation ,,
80 BELLICAUD Jeremy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
81 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
82 EL FARES Julien EF Education – Nippo ,,
83 DE ROSSI Lucas DELKO ,,
84 FEDELI Alessandro DELKO ,,
85 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS ,,
86 BALFOUR Stuart Swiss Racing Academy ,,
87 DEWULF Stan AG2R Citroën Team ,,
88 RIES Michel Trek – Segafredo ,,
89 MERTZ Rémy Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
90 ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step ,,
91 VACEK Karel Team Qhubeka ASSOS ,,
92 CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step ,,
93 BONNAMOUR Franck B&B Hotels p/b KTM ,,
94 PAASSCHENS Mathijs Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
95 DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation ,,
96 FERRON Valentin Team Total Direct Energie ,,
97 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 10:45
98 LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic 11:39
99 LÜSCHER Damian Swiss Racing Academy ,,
100 AULAR Orluis Caja Rural – Seguros RGA ,,
101 VOISARD Yannis Swiss Racing Academy ,,
102 DELETTRE Alexandre DELKO ,,
103 BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
104 IMPEY Daryl Israel Start-Up Nation 13:40
105 KAMP Alexander Trek – Segafredo ,,
106 NAKANE Hideto EF Education – Nippo ,,
107 LIETAER Eliot B&B Hotels p/b KTM ,,
108 THIÈRY Cyrille Swiss Racing Academy ,,
109 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
110 BETTIOL Alberto EF Education – Nippo ,,
111 CORT Magnus EF Education – Nippo ,,
112 CENTRONE Ivan Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
113 GAILLARD Marlon Team Total Direct Energie ,,
114 BOILEAU Alan B&B Hotels p/b KTM 15:34
115 WALSLEBEN Philipp Alpecin-Fenix 16:13
116 PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits 16:18
117 BAYER Tobias Alpecin-Fenix ,,
118 BERTHET Clément DELKO ,,
119 OLIVEIRA Ivo UAE-Team Emirates 19:10
120 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates ,,
121 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
122 DAVY Clément Groupama – FDJ ,,
DNF MIFSUD Andrea Swiss Racing Academy
DNF BIDWELL Andrew Swiss Racing Academy
DNF BEPPU Fumiyuki EF Education – Nippo
DNF HUREL Tony St Michel – Auber93
DNF CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS
DNF MALDONADO Anthony St Michel – Auber93
DNF DEBESAY Yakob DELKO
DNF VENNER Quentin Bingoal – Wallonie Bruxelles
DNF DE WITTE Mathias Xelliss – Roubaix Lille Métropole
DNF TESSON Jason St Michel – Auber93
DNF FERNÁNDEZ Delio DELKO
DNF VANENDERT Jelle Bingoal – Wallonie Bruxelles
DNF LEROUX Samuel Xelliss – Roubaix Lille Métropole
DNF LOUVET Louis St Michel – Auber93
DNF KOWALSKI Dylan Xelliss – Roubaix Lille Métropole
DNF VERVAEKE Louis Alpecin-Fenix
DNF CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation
DNF ANTOMARCHI Julien Xelliss – Roubaix Lille Métropole
DNF KNOX James Deceuninck – Quick Step
DNF LAFAY Victor Cofidis, Solutions Crédits
DNF BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS
DNF LEVEAU Jérémy Xelliss – Roubaix Lille Métropole
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments