fot. Wout Beel/ Deceuninck-Quick-Step

Mark Cavendish powrócił do ścigania w barwach nowego (starego) zespołu Deceuninck-Quick-Step w Clasica de Almeria. Kolejnym wyścigiem Brytyjczyka będzie belgijski semi-klasyk Le Samyn.

Pochodzący z Wyspy Man sprinter ma za sobą pechowe rozpoczęcie sezonu podczas wyścigu odbywającego się w Almerii. Cavendish z powodu problemów technicznych nie liczył się w końcowej rywalizacji o zwycięstwo w Clasica de Almeria i nie mogliśmy zobaczyć, jaka naprawdę jest obecna forma 35-letniego zawodnika.

Kolejnym wyścigiem, w którym zobaczymy Marka Cavendisha będzie klasyk Le Samyn. Liderem zespołu “Watahy” w tym wyścigu powinien, jednak być Francuz Florian Sénéchal, który triumfował w Le Samyn przed dwoma laty. Jeśli dojdzie do finiszu z większej grupy, to o zwycięstwo może powalczyć kolumbijski sprinter Alvaro Hodeg. Skład ekipy Deceuninck-Quick-Step uzupełnią świetni pomocnicy: Tim Declercq, Stijn Steels, Bert Van Lerberghe oraz Jannik Steimle.

W ostatniej edycji klasyka Le Samyn triumfował Francuz Hugo Hofstetter (Israel Start-Up Nation).

Skład zespołu Deceuninck-Quick-Step w wyścigu Le Samyn 2021:

Florian Sénéchal (Francja), Mark Cavendish (Wielka Brytania), Tim Declercq, Stijn Steels, Bert Van Lerberghe (wszyscy Belgia), Jannik Steimle (Niemcy) oraz Alvaro Hodeg (Kolumbia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments