fot. AG2R Citroën Team/KBLB

W odbywających się w najbliższy weekend klasykach Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne zespół AG2R Citroën Team poprowadzą Greg Van Avermaet oraz Oliver Naesen.

W najbliższą sobotę 27 lutego odbędzie się już 76. edycja Omloop Het Nieuwsblad. Belgijski wyścig jest zwyczajowym otwarciem sezonu północnych klasyków. To właśnie tam po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w akcji współpracę duetu Greg Van Avermaet-Oliver Naesen w wyścigu jednodniowym.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Van Avermaet w 2016 i 2017 roku wygrywał Omloop Het Nieuwsblad i z pewnością będzie chciał triumfować po raz trzeci, tym razem w nowych barwach zespołu AG2R Citroën Team. Natomiast drugi z liderów ekipy kierowanej przez Vincenta Lavenu, Oliver Naesen dwukrotnie w belgijskim klasyku finiszował na siódmej lokacie.

Dzień później dwaj Belgowie wystartują, także w klasyku Kuurne-Bruksela-Kuurne. Tam też dołączy do nich francuski sprinter Marc Sarreau, którego z pewnością stać na lokatę w czołowej dziesiątce tego wyścigu.

Skład zespołu AG2R Citroën Team w Omloop Het Nieuwsblad:

Greg Van Avermaet, Oliver Naesen, Lawrence Naesen, Gijs Van Hoecke (wszyscy Belgia), Julien Duval, Alexis Gougeard oraz Damien Touze (wszyscy Francja).

Skład zespołu AG2R Citroën Team w Kuurne-Bruksela-Kuurne:

Greg Van Avermaet, Oliver Naesen, Lawrence Naesen, Gijs Van Hoecke (wszyscy Belgia), Julien Duval, Anthony Jullien oraz Marc Sarreau (wszyscy Francja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments