fot. Milano-Sanremo

Już 20 marca odbędzie się 112. edycja wyścigu Mediolan – San Remo. Organizatorzy „wiosennych mistrzostw świata” poinformowali o zmianach na trasie tegorocznego klasyka.

„La Primavera” w 2021 roku ma sobie liczyć aż 299-kilometrów. Końcówka i charakter całej trasy nie będzie wiele różnić się od edycji, które tradycyjnie odbywają się w marcu na drodze z Mediolanu do San Remo.

Największą zmianą na trasie tegorocznej edycji klasyka będzie brak podjazdu Passo del Turchino. Brak tego wzniesienia, które nie miało większego znaczenia w ostatnich latach jest podyktowane osuwiskiem, które uniemożliwi przejechanie kolumny wyścigu tym odcinkiem drogi 20 marca.

Dlatego też firma RCS Sport, główny organizator wyścigu Mediolan – San Remo zdecydowali się poszukać alternatywnej trasy. Kolarze w tym roku dodatkowo oprócz pokonywania trzech Capi oraz legendarnych wzniesień: Cipressa i Poggio będą musieli pokonać niezbyt trudny podjazd Colle del Giovo, którego szczyt znajduje się na 172-kilometrze wyścigu.

W zeszłorocznej edycji wyścigu Mediolan – San Remo, który z powodu pandemii COVID-19 odbył się dopiero 8 sierpnia triumfował Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Trasa 112. edycji wyścigu Mediolan – San Remo 2021:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments