fot. Unipublic / Charly López

Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z Innsbrucka z 2018 roku Alejandro Valverde pojawi się na starcie wyścigu UAE Tour, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.

Świętujący za nieco ponad dwa miesiące swoje 41 urodziny Valverde podczas niedzielnego wyścigu Clasica de Almeria zainaugurował starty w swoim ostatnim sezonie spędzonym w zawodowym peletonie w roli zawodnika.

Kolejnym etapem przygotowań dla Hiszpana do docelowych startów będzie odbywający się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich siedmioetapowy wyścig UAE Tour (21-27 lutego). Popularny „El Bala” oczywiście powinien być liderem hiszpańskiego zespołu w rywalizacji odbywającej się na Bliskim Wschodzie.

Oprócz pochodzącego z Murcii zawodnika w składzie ekipy kierowanej przez Eusebio Unzué w UAE Tour będzie mieć możliwość zadebiutowania Gregor Mühlberger. Austriak przed tym sezonem dołączył do drużyny Movistar z ekipy BORA – hansgrohe. Ponadto w kadrze zespołu znalazło się miejsce dla piątego kolarza Il Lombardia z 2016 roku Davide Villelli. Skład drużyny uzupełnią Hiszpanie: Antonio Pedrero, Héctor Carretero, Iñigo Elosegui oraz Albert Torres.

Skład zespołu Movistar Team w wyścigu UAE Tour 2021:

Alejandro Valverde, Antonio Pedrero, Héctor Carretero, Iñigo Elosegui, Albert Torres (wszyscy Hiszpania), Gregor Mühlberger (Austria) oraz Davide Villella (Włochy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments