Żona zmarłego niedawno Ryszarda Szurkowskiego zdecydowała się pomóc poszkodowanym w wypadku kolarkom Kasi Konwie oraz Ricie Malinkiewicz. 

Przypomnijmy, że Kasia Konwa oraz Rita Malinkiewicz zostały potrącone przez samochód 1 czerwca ubiegłego roku. W wyniku wypadku doznały wiele poważnych obrażeń, które zmusiły do przeprowadzenia wielu skomplikowanych operacji. Nadal przechodzą rehabilitację i walczą o powrót do zdrowia.

Jak donosi śniadaniowy program Dzień Dobry TVN, pomocy udzieliła im żona Ryszarda Szurkowskiego, która zdecydowała się oddać im sprzęt rehabilitacyjny, z którego korzystał nieodżałowany mistrz, także zmagający do śmierci się dużymi problemami zdrowotnymi po wypadku w czerwcu 2018 roku w Kolonii na wyścigu weteranów.

Przypominamy, że na portalu Pomagam.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację zawodniczek – link TUTAJ. Przyłączyło się do niej wiele osób ze środowiska kolarskiego, kibiców oraz wszystkich, których dotknął pech Kasi i Rity.

Poprzedni artykułTour de la Provence 2021: Bauhaus detronizuje Balleriniego
Następny artykułClasica de Almeria 2021: Giacomo Nizzolo najszybszy
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments