fot. UAE Team Emirates / Bettini Photo

Fernando Gaviria, który w Clásica de Almería zainauguruje sezon 2021, zapewnił w rozmowie z dziennikiem „AS”, że dwukrotne przechorowanie koronawirusa nie wywołało w jego organizmie żadnych negatywnych skutków. Sprinter UAE Team Emirates ma nadzieję, że ten rok będzie dla niego bardziej owocny niż poprzedni. 

W ubiegłym sezonie Fernando Gaviria odniósł sześć zwycięstw: wygrał trzy etapy w wyścigu Vuelta a San Juan oraz po jednym w Vuelta a Burgos i Tour du Limousin, a także uniósł ręce w geście triumfu w Giro della Toscana. Gdzieś pomiędzy startami dwa razy zachorował na koronawirusa – po raz pierwszy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas UAE Tour, a następnie w trakcie Giro d’Italia.

– Pozytywne w tym wszystkim jest to, że nie mam żadnych powikłań. W Giro d’Italia rzeczy nie poszły tak, jak planowaliśmy, dlatego postanowili sprawdzić, dlaczego tak się stało. Przeszedłem wiele różnych badań, m.in. kardiologiczne oraz próbę wysiłkową i wszystko poszło dobrze

– wyjaśnił Gaviria i dodał, że jest bardzo zadowolony z tego, iż miał okazję zaszczepić się przeciwko wirusowi Covid-19. Przypomnijmy, że kolarze drużyny UAE Team Emirates otrzymali szczepionkę już podczas styczniowego zgrupowania, ponieważ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sportowcy są traktowani jako grupa priorytetowa do szczepień.

– Jestem bardzo wdzięczny ekipie, że dała nam taką możliwość. Szczepienie przeszedłem bez żadnych problemów, nie miałem żadnych objawów niepożądanych

– dodał Kolumbijczyk.

Te informacje dają Gavirii nadzieję, że w 2021 roku wróci na swój najwyższy poziom. Głównym celem będzie dla niego wyścig Giro d’Italia, ponieważ w Tour de France drużyna UAE Team Emirates położy wszystkie siły na Tadeja Pogačara. We Włoszech Kolumbijczyk ponownie chciałby zdobyć cyklamenowaną koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej, którą wywalczył w 2017 roku.

Po wyścigu w Almerii Gaviria wystartuje w Milano-Sanremo, następnie w Tirreno-Adriatico i potem wreszcie w Corsa Rosa. Będą to wyścigi, w których kolarz pochodzący z miejscowości Antioquía planuje odnosić zwycięstwa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments