Foto: INEOS Grenadiers

Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) wygrał po pięknym ataku czwarty etap Etoile de Bessèges. Liderem przed finałową jazdą na czas pozostał Tim Wellens (Lotto Soudal).

Przedostatni etap francuskiego wyścigu prowadził z Rousson do Saint-Siffret i liczył 152 kilometry. Po drodze na kolarzy czekały Côte Lussan (6,4 km długości; średnie nachylenie 3,2 %) i Côte de Cavillargues (1,6 km długości; średnie nachylenie 5,1 %). Na rundach do pokonania był 1100 metrowy podjazd pod linię mety. Miał on średnie nachylenie 5,5 %.

Po kilku próbach ataków na czele wykrystalizował się odjazd w składzie: Anthony Perez (Cofidis), Alexys Brunel (Groupama-FDJ), Filippo Ganna (INEOS Grenadiers), Dries de Bondt (Alpecin-Fenix) oraz Ludovic Robeet (Bingoal-WB). Brunel i Ganna mieli najmniejszą stratę do lidera (Tima Wellensa), ale wynosiła ona 3 minuty i 26 sekund.

Pierwszą górską premię wygrał Brunel, a druga padła łupem Robeeta. Jednak w tej klasyfikacji niezagrożony na prowadzeniu jest Alexandre Delettre (DELKO). Przewaga ucieczki nie była zbyt duża i maksymalnie osiągnęła niecałe trzy minuty.

Dwie rundy przed końcem peleton przyspieszył i sukcesywnie zmniejszał stratę do uciekającej grupki. Na 30 kilometrów przed metą wynosiła już niespełna minutę. Jako pierwszy odpadł Robeet, a na ostatnim okrążeniu do czołówki dojechali: Pierre Latour, Anthony Turgis (obaj Total Direct Energie) oraz Alberto Bettiol (EF Education – Nippo).

9500 metrów przed metą na samotny atak z ucieczki zdecydował się Ganna. Jeden z bohaterów ubiegłorocznego Giro d’Italia szybko zyskał przewagę nad konkurentami z czołowej grupki, ale z tyłu zbliżał się nieuchronnie peleton.

Jednak Włoch nic sobie z tego nie robił i wykonywał swój plan. Na 3000 metrów przed metą miał już 30 sekund przewagi nad ucieczką i kolejne 20 nad peletonem. Było wiadomo, że zanotuje swój pierwszy triumf w tym sezonie.

Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) przeciął linię mety 20 sekund przed kolejnymi zawodnikami. Mógł bez problemu celebrować swój triumf. Drugie miejsce wywalczył Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits), a trzecie Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe).

Liderem pozostał Tim Wellens (Lotto Soudal).

Wyniki czwartego etapu:

1. GANNA Filippo INEOS GRENADIERS ITA les 149,6 km en 3h22’59” (moy. 44,22 km/h) (b : 13”)
2. LAPORTE Christophe COFIDIS FRA 17” (b : 6”)
3. ACKERMANN Pascal BORA-HANSGROHE GER ’ (b : 4”)
4. VAN AVERMAET Greg AG2R CITROEN TEAM BEL ’
5. MENTEN Milan BINGOAL WB BEL ’
6. COQUARD Bryan B&B HOTELS P/B KTM FRA ’
7. BARTHE Cyril B&B HOTELS P/B KTM FRA ’ (p : 10”)
8. POLITT Nils BORA-HANSGROHE GER ’
9. JENSEN August DELKO NOR ’
10. SCHMIDT Mads Würtz ISRAEL START-UP NATION DEN ’
11. THEUNS Edward TREK-SEGAFREDO BEL ’
12. WELLENS Tim LOTTO SOUDAL BEL ’
13. GILBERT Philippe LOTTO SOUDAL BEL ’
14. * ADRIA OLIVERAS Roger EQUIPO KERN PHARMA ESP ’
15. NIZZOLO Giacomo TEAM QHUBEKA ASSOS ITA ’
16. KOWALSKI Dylan XELLIS-ROUBAIX LILLE MET FRA ’
17. EIKING Odd Christian INTERMARCHÉ-WANTY-G NOR ’
18. LIVYNS Arjen BINGOAL WB BEL ’
19. KWIATKOWSKI Michał INEOS GRENADIERS POL ’
20. * STEWART Jake GROUPAMA-FDJ GBR ’
21. THOMAS Benjamin GROUPAMA-FDJ FRA 25”
22. * HAYTER Ethan INEOS GRENADIERS GBR ’
23. DILLIER Silvan ALPECIN-FENIX SUI ’
24. LATOUR Pierre TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ’
25. TAARAMAE Rein INTERMARCHÉ-WANTY-G EST ’
26. CARISEY Clément DELKO FRA ’
27. GOGL Michael TEAM QHUBEKA ASSOS AUT ’
28. FINETTO Mauro DELKO ITA 33”
29. CENTRONE Ivan XELLIS-ROUBAIX LILLE MET LUX ’
30. BERRADE FERNANDEZ Urko EQUIPO KERN PHARMA ESP 35”
31. MARQUEZ ROMAN Marti EQUIPO KERN PHARMA ESP ’
32. BOUHANNI Nacer TEAMARKEA-SAMSIC FRA ’
33. PACHER Quentin B&B HOTELS P/B KTM FRA ’
34. GALVAN FERNANDEZ Francisco EQUIPO KERN PHARMA ESP ’
35. KOCH Jonas INTERMARCHÉ-WANTY-G GER 39”
36. NAESEN Oliver AG2R CITROEN TEAM BEL ’
37. * LOUVEL Matis TEAMARKEA-SAMSIC FRA ’
38. SWIFT Connor TEAMARKEA-SAMSIC GBR ’
39. SARREAU Marc AG2R CITROEN TEAM FRA ’
40. DELETTRE Alexandre DELKO FRA 42”
41. HERMANS Ben ISRAEL START-UP NATION BEL ’
42. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 FRA ’
43. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 FRA ’
44. BETTIOL Alberto EF EDUCATION-NIPPO ITA ’
45. * BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ FRA ’ (b : 6”)
46. NIBALI Vincenzo TREK-SEGAFREDO ITA ’
47. DE BONDT Dries ALPECIN-FENIX BEL 49” (b : 7”)
48. NAESEN Lawrence AG2R CITROEN TEAM BEL ’
49. * DELACROIX Théo INTERMARCHÉ-WANTY-G FRA 53”
50. LE BON Johan CAMBODIA CYCLING ACADE FRA ’
51. * REPA Vojtech EQUIPO KERN PHARMA CZE 56”
52. * GARCIA PIERNA Raul EQUIPO KERN PHARMA ESP ’
53. DUPONT Timothy BINGOAL WB BEL ’
54. RUSSO Clément TEAMARKEA-SAMSIC FRA ’
55. DOULL Owain INEOS GRENADIERS GBR ’
56. WIŚNIOWSKI Łukasz TEAM QHUBEKA ASSOS POL ’
57. MULLEN Ryan TREK-SEGAFREDO IRL ’
58. VANMARCKE Sep ISRAEL START-UP NATION BEL ’
59. BIERMANS Jenthe ISRAEL START-UP NATION BEL ’
60. SISKEVICIUS Evaldas DELKO LTU ’
61. * BAYER Tobias ALPECIN-FENIX AUT ’
62. LEROUX Samuel XELLIS-ROUBAIX LILLE MET FRA ’
63. TURGIS Anthony TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ’
64. * OLDANI Stefano LOTTO SOUDAL ITA ’
65. SEIGLE Romain GROUPAMA-FDJ FRA 01’06”
66. GOUGEARD Alexis AG2R CITROEN TEAM FRA ’
67. * TABELLION Valentin XELLIS-ROUBAIX LILLE MET FRA ’
68. MERLIER Tim ALPECIN-FENIX BEL ’
69. OWSIAN Łukasz TEAMARKEA-SAMSIC POL ’
70. PUCCIO Salvatore INEOS GRENADIERS ITA ’
71. CLARKE Simon TEAM QHUBEKA ASSOS AUS ’
72. GAZE Samuel ALPECIN-FENIX NZL ’
73. ALLEGAERT Piet COFIDIS BEL ’
74. MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 FRA ’
75. PEREZ Anthony COFIDIS FRA 01’23” (b : 2”)
76. * SUTER Joel BINGOAL WB SUI ’
77. MORIN Emmanuel COFIDIS FRA ’
78. LEYSEN Senne ALPECIN-FENIX BEL ’
79. BENNETT Sean TEAM QHUBEKA ASSOS USA 01’28”
80. * RENARD Alexis ISRAEL START-UP NATION FRA ’
81. THOMAS Geraint INEOS GRENADIERS GBR ’
82. DEBUSSCHERE Jens B&B HOTELS P/B KTM BEL ’
83. URAN Rigoberto EF EDUCATION-NIPPO COL ’
84. KEUKELEIRE Jens EF EDUCATION-NIPPO BEL ’
85. GROSSSCHARTNER Felix BORA-HANSGROHE AUT 01’35”
86. * MEEUS Jordi BORA-HANSGROHE BEL ’
87. TOUZE Damien AG2R CITROEN TEAM FRA ’
88. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM FRA ’
89. * WANDAHL Frederik BORA-HANSGROHE DEN ’
90. BONNET William GROUPAMA-FDJ FRA 01’44”
91. LIENHARD Fabian GROUPAMA-FDJ SUI 01’47”
92. DRUCKER Jean-Pierre COFIDIS LUX 01’49”
93. VANBILSEN Kenneth COFIDIS BEL ’
94. * VAN MOER Brent LOTTO SOUDAL BEL 01’54”
95. POSTLBERGER Lukas BORA-HANSGROHE AUT ’
96. DEVRIENDT Tom INTERMARCHÉ-WANTY-G BEL ’
97. DEGENKOLB John LOTTO SOUDAL GER 02’02”
98. * KRON Andreas Lorentz LOTTO SOUDAL DEN ’
99. MCLAY Daniel TEAMARKEA-SAMSIC GBR 02’13”
100. WELTEN Bram TEAMARKEA-SAMSIC NED 02’22”
101. MOLLEMA Bauke TREK-SEGAFREDO NED ’
102. VAN POPPEL Danny INTERMARCHÉ-WANTY-G NED ’
103. LOUVET Louis ST MICHEL-AUBER 93 FRA 02’39”
104. PEDERSEN Mads TREK-SEGAFREDO DEN 02’58”
105. KIRSCH Alex TREK-SEGAFREDO LUX ’
106. VERGAERDE Otto ALPECIN-FENIX BEL ’
107. VAN NIEKERK Morné ST MICHEL-AUBER 93 RSA 03’31”
108. BOIVIN Guillaume ISRAEL START-UP NATION CAN 04’01”
109. ROBEET Ludovic BINGOAL WB BEL 04’25”
110. BERNAL GOMEZ Egan Arley INEOS GRENADIERS COL 04’26”
111. * JENSEN Mattias TREK-SEGAFREDO DEN 05’45”
112. VAN POPPEL Boy INTERMARCHÉ-WANTY-G NED ’
113. PICOUX Maximilien XELLIS-ROUBAIX LILLE MET BEL 06’43”
114. * TESSON Jason ST MICHEL-AUBER 93 FRA 06’51”
115. HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 FRA ’
116. * THIJSSEN Gerben LOTTO SOUDAL BEL 08’32”
117. SOUPE Geoffrey TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ’
118. * PAQUOT Tom BINGOAL WB BEL ’
119. VERMEULEN Emiel XELLIS-ROUBAIX LILLE MET BEL ’
120. PELUCCHI Matteo TEAM QHUBEKA ASSOS ITA ’
121. GROSU Eduard-Michael DELKO ROU ’
122. BOHLI Tom COFIDIS SUI ’
123. BARBIER Rudy ISRAEL START-UP NATION FRA ’
124. GAMPER Patrick BORA-HANSGROHE AUT ’
125. HAGEN Edvald Boasson TOTAL DIRECT ENERGIE NOR ’
126. * RUTSCH Jonas EF EDUCATION-NIPPO GER ’
127. BARBIER Pierre DELKO FRA ’
128. PETIT Adrien TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ’
129. LECROQ Jérémy B&B HOTELS P/B KTM FRA ’
130. TERPSTRA Niki TOTAL DIRECT ENERGIE NED ’
131. LEMOINE Cyril B&B HOTELS P/B KTM FRA ’
132. REZA Kevin B&B HOTELS P/B KTM FRA ’ (p : 10”)
133. VAN DEN BERG Julius EF EDUCATION-NIPPO NED ’
134. LANGEVELD Sebastian EF EDUCATION-NIPPO NED ’
135. AURIGNAC Samy CAMBODIA CYCLING ACADE FRA 15’34”
136. * VAN DEN BERG Lars GROUPAMA-FDJ NED 16’01’

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1. WELLENS Tim LOTTO SOUDAL BEL les 603,9 km en 13h40’54” (moy. 44,145 km/h)
2. THEUNS Edward TREK-SEGAFREDO BEL 44”
3. SCHMIDT Mads Würtz ISRAEL START-UP NATION DEN 46”
4. KWIATKOWSKI Michał INEOS GRENADIERS POL 48”
5. GILBERT Philippe LOTTO SOUDAL BEL 49”
6. VAN AVERMAET Greg AG2R CITROEN TEAM BEL 50”
7. * STEWART Jake GROUPAMA-FDJ GBR ’
8. POLITT Nils BORA-HANSGROHE GER ’
9. EIKING Odd Christian INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE NOR ’
10. GOGL Michael TEAM QHUBEKA ASSOS AUT 58”
11. CARISEY Clément DELKO FRA ’
12. BARTHE Cyril B&B HOTELS P/B KTM FRA 01’00”
13. * OLDANI Stefano LOTTO SOUDAL ITA 01’29”
14. MARQUEZ ROMAN Marti EQUIPO KERN PHARMA ESP 01’45”
15. GANNA Filippo INEOS GRENADIERS ITA 02’56”
16. LAPORTE Christophe COFIDIS FRA 03’08”
17. COQUARD Bryan B&B HOTELS P/B KTM FRA 03’26”
18. JENSEN August DELKO NOR ’
19. * ADRIA OLIVERAS Roger EQUIPO KERN PHARMA ESP ’
20. KOWALSKI Dylan XELLIS-ROUBAIX LILLE METRO FRA ’
21. LIVYNS Arjen BINGOAL WB BEL ’
22. DILLIER Silvan ALPECIN-FENIX SUI 03’34”
23. LATOUR Pierre TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ’
24. THOMAS Benjamin GROUPAMA-FDJ FRA ’
25. TAARAMAE Rein INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE EST ’
26. BOUHANNI Nacer TEAMARKEA-SAMSIC FRA 03’36”
27. CENTRONE Ivan XELLIS-ROUBAIX LILLE METRO LUX 03’42”
28. FINETTO Mauro DELKO ITA ’
29. BERRADE FERNANDEZ Urko EQUIPO KERN PHARMA ESP 03’44”
30. PACHER Quentin B&B HOTELS P/B KTM FRA ’
31. * BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ FRA 03’45”
32. NAESEN Oliver AG2R CITROEN TEAM BEL 03’48”
33. KOCH Jonas INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE GER ’
34. SWIFT Connor TEAMARKEA-SAMSIC GBR ’
35. DELETTRE Alexandre DELKO FRA 03’50”
36. NIBALI Vincenzo TREK-SEGAFREDO ITA 03’51”
37. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 FRA ’
38. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 FRA ’
39. BETTIOL Alberto EF EDUCATION-NIPPO ITA ’
40. HERMANS Ben ISRAEL START-UP NATION BEL ’
41. LE BON Johan CAMBODIA CYCLING ACADEMY FRA 04’02”
42. TURGIS Anthony TOTAL DIRECT ENERGIE FRA 04’05”
43. BIERMANS Jenthe ISRAEL START-UP NATION BEL ’
44. * GARCIA PIERNA Raul EQUIPO KERN PHARMA ESP ’
45. * BAYER Tobias ALPECIN-FENIX AUT ’
46. VANMARCKE Sep ISRAEL START-UP NATION BEL ’
47. LEROUX Samuel XELLIS-ROUBAIX LILLE METRO FRA ’
48. SISKEVICIUS Evaldas DELKO LTU ’
49. DOULL Owain INEOS GRENADIERS GBR ’
50. GOUGEARD Alexis AG2R CITROEN TEAM FRA 04’15”
51. OWSIAN Łukasz TEAMARKEA-SAMSIC POL ’
52. PUCCIO Salvatore INEOS GRENADIERS ITA ’
53. CLARKE Simon TEAM QHUBEKA ASSOS AUS ’
54. BENNETT Sean TEAM QHUBEKA ASSOS USA 04’37”
55. THOMAS Geraint INEOS GRENADIERS GBR ’
56. URAN Rigoberto EF EDUCATION-NIPPO COL ’
57. TOUZE Damien AG2R CITROEN TEAM FRA 04’44”
58. GROSSSCHARTNER Felix BORA-HANSGROHE AUT ’
59. LIENHARD Fabian GROUPAMA-FDJ SUI 04’56”
60. SEIGLE Romain GROUPAMA-FDJ FRA 04’58”
61. * VAN MOER Brent LOTTO SOUDAL BEL 05’03”
62. POSTLBERGER Lukas BORA-HANSGROHE AUT ’
63. DEGENKOLB John LOTTO SOUDAL GER 05’11”
64. * KRON Andreas Lorentz LOTTO SOUDAL DEN ’
65. BERNAL GOMEZ Egan Arley INEOS GRENADIERS COL 05’24”
66. * LOUVEL Matis TEAMARKEA-SAMSIC FRA 05’42”
67. PEDERSEN Mads TREK-SEGAFREDO DEN 06’03”
68. MOLLEMA Bauke TREK-SEGAFREDO NED 06’05”
69. KIRSCH Alex TREK-SEGAFREDO LUX 06’07”
70. VERGAERDE Otto ALPECIN-FENIX BEL ’
71. PEREZ Anthony COFIDIS FRA 06’21”
72. BONNET William GROUPAMA-FDJ FRA 06’44”
73. RUSSO Clément TEAMARKEA-SAMSIC FRA 10’56”
74. * JENSEN Mattias TREK-SEGAFREDO DEN 10’57”
75. BOIVIN Guillaume ISRAEL START-UP NATION CAN 11’01”
76. GROSU Eduard-Michael DELKO ROU 11’41”
77. LECROQ Jérémy B&B HOTELS P/B KTM FRA ’
78. HAGEN Edvald Boasson TOTAL DIRECT ENERGIE NOR ’
79. MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 FRA 12’25”
80. ACKERMANN Pascal BORA-HANSGROHE GER 13’22”
81. ALLEGAERT Piet COFIDIS BEL 14’15”
82. GALVAN FERNANDEZ Francisco EQUIPO KERN PHARMA ESP 14’21”
83. * SUTER Joel BINGOAL WB SUI 14’32”
84. DRUCKER Jean-Pierre COFIDIS LUX 14’58”
85. DE BONDT Dries ALPECIN-FENIX BEL 15’40”
86. LANGEVELD Sebastian EF EDUCATION-NIPPO NED 17’10”
87. NIZZOLO Giacomo TEAM QHUBEKA ASSOS ITA 20’51”
88. GAZE Samuel ALPECIN-FENIX NZL ’
89. MENTEN Milan BINGOAL WB BEL 20’55”
90. SARREAU Marc AG2R CITROEN TEAM FRA 21’17”
91. DUPONT Timothy BINGOAL WB BEL 21’24”
92. NAESEN Lawrence AG2R CITROEN TEAM BEL 21’27”
93. * DELACROIX Théo INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE FRA 21’31”
94. WIŚNIOWSKI Łukasz TEAM QHUBEKA ASSOS POL 21’34”
95. MULLEN Ryan TREK-SEGAFREDO IRL ’
96. MERLIER Tim ALPECIN-FENIX BEL 21’44”
97. * TABELLION Valentin XELLIS-ROUBAIX LILLE METRO FRA ’
98. LEYSEN Senne ALPECIN-FENIX BEL 22’01”
99. MORIN Emmanuel COFIDIS FRA ’
100. DEBUSSCHERE Jens B&B HOTELS P/B KTM BEL 22’06”
101. KEUKELEIRE Jens EF EDUCATION-NIPPO BEL ’
102. * MEEUS Jordi BORA-HANSGROHE BEL 22’13”
103. * WANDAHL Frederik BORA-HANSGROHE DEN ’
104. * RENARD Alexis ISRAEL START-UP NATION FRA 22’49”
105. MCLAY Daniel TEAMARKEA-SAMSIC GBR 22’51”
106. VAN POPPEL Danny INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE NED 23’00”
107. WELTEN Bram TEAMARKEA-SAMSIC NED ’
108. LOUVET Louis ST MICHEL-AUBER 93 FRA 23’17”
109. * REPA Vojtech EQUIPO KERN PHARMA CZE 23’21”
110. REZA Kevin B&B HOTELS P/B KTM FRA 23’42”
111. VAN NIEKERK Morné ST MICHEL-AUBER 93 RSA 24’09”
112. BOHLI Tom COFIDIS SUI 24’44”
113. ROBEET Ludovic BINGOAL WB BEL 24’58”
114. DEVRIENDT Tom INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE BEL 25’32”
115. VANBILSEN Kenneth COFIDIS BEL 25’56”
116. VAN POPPEL Boy INTERMARCHÉ-WANTY-GOBE NED 26’23”
117. HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 FRA 27’26”
118. * TESSON Jason ST MICHEL-AUBER 93 FRA 27’29”
119. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM FRA 27’43”
120. BARBIER Pierre DELKO FRA 29’04”
121. * THIJSSEN Gerben LOTTO SOUDAL BEL 29’10”
122. * RUTSCH Jonas EF EDUCATION-NIPPO GER ’
123. BARBIER Rudy ISRAEL START-UP NATION FRA ’
124. VERMEULEN Emiel XELLIS-ROUBAIX LILLE METRO BEL ’
125. PELUCCHI Matteo TEAM QHUBEKA ASSOS ITA ’
126. VAN DEN BERG Julius EF EDUCATION-NIPPO NED ’
127. * PAQUOT Tom BINGOAL WB BEL ’
128. PETIT Adrien TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ’
129. PICOUX Maximilien XELLIS-ROUBAIX LILLE METRO BEL 30’25”
130. * HAYTER Ethan INEOS GRENADIERS GBR 30’29”
131. SOUPE Geoffrey TOTAL DIRECT ENERGIE FRA 31’01”
132. TERPSTRA Niki TOTAL DIRECT ENERGIE NED ’
133. * VAN DEN BERG Lars GROUPAMA-FDJ NED 31’27”
134. LEMOINE Cyril B&B HOTELS P/B KTM FRA 32’39”
135. GAMPER Patrick BORA-HANSGROHE AUT 34’26”
136. AURIGNAC Samy CAMBODIA CYCLING ACADEMY FRA 36’12”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments