fot. NIPPO

Davide Gabburo z drużyny Bardiani-CSF-Faizanè wygrał tegoroczną edycję tureckiego wyścigu klasycznego Grand Prix Alanya 2021. Bardzo dobrze w debiucie w nowych barwach zaprezentował się Szymon Tracz, który finiszował siódmy. 

W sobotę rozegrano turecki klasyk Grand Prix Alanya, w którym w ubiegłym roku zwyciężył Paweł Bernas z drużyny Mazowsze Serce Polski. Popularny “Berni” także w tym roku stanął na starcie, by bronić tytuł. Podopieczni Dariusza Banaszka byli tam bardziej zmotywowani, ponieważ chcieli ścigać się ku czci zmarłego przed kilkoma dniami Ryszarda Szurkowskiego.

Ponadto na starcie stanął jeszcze jeden Polak – Szymon Tracz, który zadebiutował w barwach nowej drużyny Team NIPPO-Provence-PTS Conti.

W sumie zawodnicy mieli do pokonania prawie 150 kilometrów. Pierwsze 40 kilometrów było płaskie, natomiast po wjeździe na rundy rozpoczął się pagórkowaty i dość wymagający teren.

Peleton dość długo jechał razem, bez żadnej ucieczki. Zaczął dzielić się wraz z narastającymi trudnościami. Najpierw skrystalizowała się 50-osobowa czołówka, która w końcówce podzieliła się na trzy mniejsze grupki.

Na około 20 kilometrów przed metą w drugiej z nich znajdowało się dwóch zawodników Mazowsza – Paweł Bernas oraz Piotr Brożyna, który wcześniej musiał gonić pierwszą grupę z całych sił, po defekcie.

Ostatecznie drugiej grupie nie udało się dołączyć do pierwszej, która rozstrzygnęła między sobą losy wyścigu. Najlepszy okazał się Davide Gabburo, zaś świetny wynik zanotował siódmy Szymon Tracz. Najwyżej sklasyfikowany spośród kolarzy Mazowsze jest Piotr Brożyna, który uplasował się w drugiej dziesiątce.

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè 03:49:18
2  COLOMBO Filippo Switzerland 00:03
3  TONELLI Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè 00:55
4  HALMURATOV Muradjan Uzbekistan ,,
5  HOEHN Alex Wildlife Generation Pro Cycling ,,
6  YUSTRE Kristian Javier Giotti Victoria – Savini Due ,,
7  TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
8  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 00:59
9  CASTILLO Ulises Alfredo Wildlife Generation Pro Cycling 04:12
10  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
11  TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team ,,
12  RAILEANU Cristian Mega Saray ,,
13  DOĞAN Halil İbrahim Spor Toto Cycling Team ,,
14  BROŻYNA Piotr Mazowsze Serce Polski ,,
15  GOLOVASH Oleksandr Ukraine ,,
16  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
17  MAZZUCCO Fabio Bardiani-CSF-Faizanè ,,
18  FOMINYKH Daniil Kazakhstan ,,
19  GRANIGAN Noah Wildlife Generation Pro Cycling ,,
20  BIALIAUSKI Kanstantsin BelAZ ,,
21  LAGAB Azzedine Algeria ,,
22  BUDYAK Anatoliy Spor Toto Cycling Team ,,
23  MAESTRI Mirco Bardiani-CSF-Faizanè ,,
24  TIKHONIN Evgenii Mega Saray ,,
25  CLARKE Jonathan Wildlife Generation Pro Cycling 04:20
26  SHCHYPAK Oleksandr Ukraine ,,
27  ȚVETCOV Serghei Wildlife Generation Pro Cycling 04:24
28  SPENA Fabio Switzerland 08:02
29  FILUTÁS Viktor Giotti Victoria – Savini Due 08:25
30  BUTS Vitaliy Salcano Sakarya BB Team 08:51
31  KARALIOK Yauheni Minsk Cycling Club ,,
32  ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
33  SHEMETAU Mikhail Belarus 09:41
34  IVANOV Viacheslav Sankt Petersburg ,,
35  ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Savini Due 10:25
36  MAIKIN Roman Marathon-Tula Cycling Team 11:07
37  VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
39  BILYI Maksim Ukraine ,,
40  SIMION Paolo Giotti Victoria – Savini Due ,,
41  DIMA Emil Giotti Victoria – Savini Due ,,
42  BULUT Samet Spor Toto Cycling Team 12:55
43  SCHEGOLKOV Ilia Sankt Petersburg ,,
44  MCGEOUGH Cormac Wildlife Generation Pro Cycling ,,
45  EYOB Metkel Terengganu Cycling Team 13:14
46  ÖRKEN Ahmet Mega Saray 14:05
47  ABAY Burak Salcano Sakarya BB Team ,,
48  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
49  SOMMER Jan Switzerland 15:09
50  BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski ,,
51  RAMANAU Raman BelAZ 16:29
52  FOMOVSKIY Aleksey Uzbekistan ,,
53  BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti 18:02
54  GRIGORYAN Stepan Marathon-Tula Cycling Team 20:11
55  PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski ,,
56  KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
57  MAZUR Dzianis BelAZ 21:41
58  BORZOV Dmitrii Inex 22:36
59  PRYMAKOU Kiryl BelAZ ,,
60  KHOTULOV Denys Ukraine ,,
61  PYLYPCHUK Vitalii Mega Saray ,,
62  KOCAN Emin NF Kimya Cycling ,,
63  MAT AMIN Mohd Shahrul Terengganu Cycling Team ,,
64  ZANONCELLO Enrico Bardiani-CSF-Faizanè ,,
65  PIASETSKI Aliaksandr Minsk Cycling Club ,,
66  KAVALIOU Kiryl BelAZ ,,
67  SHCHAMIALIOU Tsikhan BelAZ ,,
68  KULIKOV Vladislav Mega Saray ,,
69  SAIDI Nassim Algeria ,,
70  GUARDINI Andrea Giotti Victoria – Savini Due ,,
71  REGUIGUI Youcef Terengganu Cycling Team 24:05:00
72  NOVAKOWSKYI Vitalii Eurocar – GRAWE ,,
73  SMETANIUK Oleksander Mega Saray ,,
74  SHEVCHENKO Oleksandr Eurocar – GRAWE ,,
75  TSARENKO Kyrylo SC Golden Wheels ,,
DNF  BEISENBAYEV Ayan Triathlon Kokshetau
DNF  BAZHKOU Stanislau Belarus ,,
DNF  AZEN Gabiden Triathlon Kokshetau ,,
DNF  ZABIROV Damir Uzbekistan ,,
DNF  GÜNGÖR Erkan NF Kimya Cycling ,,
DNF  ABDULAZIZLI Amral Azerbaijan ,,
DNF  SAHIRI Ayoub Algeria ,,
DNF  GYAGANG Kedup Switzerland ,,
DNF  GÜNAY Ramazan Deaf National Team ,,
DNF  VASILYEV Maksym Eurocar – GRAWE ,,
DNF  KUPUSOVIC Dorde CCN Metalac Sunbelt ,,
DNF  OVECHKIN Artem Terengganu Cycling Team ,,
DNF  STEFANOVIĆ Stefan CCN Metalac Sunbelt ,,
DNF  KNOTTEN Iver Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
DNF  TURAR Assylkhan Nursultan Cycling Team ,,
DNF  DEPE Serdar Anıl Salcano Sakarya BB Team ,,
DNF  KOZAKOV Yaroslav SC Golden Wheels ,,
DNF  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
DNF  DENISOV Denis Sankt Petersburg ,,
DNF  MALNEV Sergey Russia ,,
DNF  STARCHENKO Nikita Inex ,,
DNF  BEKENOV Alexandr Kazakhstan ,,
DNF  ISKAKOV Meirlan Triathlon Kokshetau ,,
DNF  GRINKEVICH Mark Belarus ,,
DNF  URCU Suleyman NF Kimya Cycling ,,
DNF  BOCHAROV Dmitriy Uzbekistan ,,
DNF  VIUNOSHEV Mikhail Marathon-Tula Cycling Team ,,
DNF  QURBANOV Ali Azerbaijan ,,
DNF  HAMZA Yacine Algeria ,,
DNF  STÖCKLI Jan Switzerland ,,
DNF  KILIC Can Ahmet Deaf National Team ,,
DNF  DZHUS Volodymyr Eurocar – GRAWE ,,
DNF  LUKOVIC David CCN Metalac Sunbelt ,,
DNF  MOHD ZARIFF Muhammad Nur Aiman Terengganu Cycling Team ,,
DNF  YUSSIFOV Igor Nursultan Cycling Team ,,
DNF  MAMYKIN Matvey Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
DNF  KARMAZHAKOV Sergey Nursultan Cycling Team ,,
DNF  BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
DNF  NIKULIN Daniil SC Golden Wheels ,,
DNF  SHICHKIN Vlas Russia ,,
DNF  IGOSHEV Egor Sankt Petersburg ,,
DNF  SMIRNOV Aleksandr Russia ,,
DNF  KHALIKOV Bulat Inex ,,
DNF  LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan ,,
DNF  NIYAZOV Bolat Kazakhstan ,,
DNF  TEMIROV Temirlan Triathlon Kokshetau ,,
DNF  SAUCHYTS Uladzislau Belarus ,,
DNF  ERKEN Mehmet NF Kimya Cycling ,,
DNF  SIRKO Dmitriy Uzbekistan ,,
DNF  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team ,,
DNF  EYVAZOV Shahin Azerbaijan ,,
DNF  MANSOURI Hamza Algeria ,,
DNF  BORAN Ercüment Deaf National Team ,,
DNF  BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
DNF  CALISKAN Ismail Deaf National Team ,,
DNF  KLEPIKOV Illya Eurocar – GRAWE ,,
DNF  BIEN Max CCN Metalac Sunbelt ,,
DNF  LAKASEK Irwandie Terengganu Cycling Team ,,
DNF  DINMUKHAMETOV Ramis Nursultan Cycling Team ,,
DNF  STASH Mamyr Spor Toto Cycling Team ,,
DNF  POTAPENKO Dmitriy Nursultan Cycling Team ,,
DNF  PASEBANKHAJEH Hamed Salcano Sakarya BB Team ,,
DNF  POKOYOVIY Nazar SC Golden Wheels ,,
DNF  NOVOLODSKII Ivan Russia ,,
DNF  TERESHENOK Vitalii Inex ,,
DNF  ROSTOVTSEV Sergey Russia ,,
DNF  CHERNORUTSKIY Vladislav Inex ,,
DNF  ZHAKEN Murat Triathlon Kokshetau ,,
DNF  SLAMZHANOV Orken Kazakhstan ,,
DNF  FAIZULLIN Rafael Triathlon Kokshetau ,,
DNF  KUDRAVETS Artsiom Belarus ,,
DNF  KELLECI Abdulkadir NF Kimya Cycling ,,
DNF  JABRAYILOV Samir Azerbaijan ,,
DNF  PISKUNOV Maxim Marathon-Tula Cycling Team ,,
DNF  ABBASOV Ibad Azerbaijan ,,
DNF  NEHARI Mohamed Amine Algeria ,,
DNF  GEYIK Ufuk Deaf National Team ,,
DNF  KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
DNF  CALT Burak Deaf National Team ,,
DNF  KRIACHKO Yevhenii Eurocar – GRAWE ,,
DNF  DANILOVIĆ Marko CCN Metalac Sunbelt ,,
DNF  CHRISTEN Fabio Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
DNF  ZHUMAKAN Alisher Nursultan Cycling Team ,,
DNF  YAVUZ Emre Spor Toto Cycling Team ,,
DNF  HANZIN Andrii SC Golden Wheels ,,
DNF  BIALIAUSKI Vasili Minsk Cycling Club ,,
DNF  YAKOVLEV Mykyta SC Golden Wheels ,,
DNF  POLOZOV Viacheslav Russia ,,
DNF  ISLAMOV Valerii Inex ,,
DNF  GRIDCHIN Maxim Kazakhstan ,,
DNS  MAMMADOV Mahmud Azerbaijan ,,
DNS  MARCHUK Dzianis Belarus ,,
DNS  RAKHIMBAEV Behzodek Uzbekistan ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments