fot. Etoile de Besseges

Trzech Polaków znajduje się na liście startowej tegorocznej edycji francuskiego wyścigu Etoile de Bessèges, który rozpoczyna się w środę 3 lutego i potrwa do 7 lutego. 

Sezon zainaugurują Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) z numerem 15 oraz Łukasz Wiśniowski (Qhubeka-Assos) z numerem 126. Z kolei dla Łukasza Owsiana, który będzie reprezentował francuski zespół Arkéa-Samsic będzie to drugi start w tym sezonie po GP Marsylii. Torunianin będzie ścigał się z numerem 84.

W środę rano napłynęła informacja z ostatniej chwili, że ze startu musiała zrezygnować drużyna Sport Vlaanderen-Baloise, ponieważ u jednego z członków obsługi podejrzewa się wirusa Covid-19.

Ponadto na liście startowej znajduje się wiele gwiazd światowego peletonu. Między innymi: zwycięzcy Tour de France Geraint Thomas, Egan Bernal (INEOS Grenadiers), mistrz olimpijski Greg Van Avermaet (AG2R Citroën Team), były mistrz świata Mads Pedersen, Vincenzo Nibali, Bauke Mollema (Trek-Segafredo), zwycięzca Tour of Flanders 2019 Alberto Bettiol, Rigoberto Uran (EF Education – NIPPO), Philippe Gilbert, Tim Wellens, John Degenkolb (Lotto-Soudal) czy znakomici sprinetrzy jak Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), Nacer Bouhanni (Cofidis), Jens Keukeleire (EF Education – NIPPO) czy Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation).

Poniżej znajduje się pełna lista startowa: 

AG2R Citroën Team
Pos. Rider Name (Country) Team Result
1 Greg Van Avermaet (Bel)
2 Oliver Naesen (Bel)
3 Marc Sarreau (Fra)
4 Julien Duval (Fra)
5 Alexis Gougeard (Fra)
6 Lawrence Naesen (Bel)
7 Damien Touze (Fra)
Ineos Grenadiers
Pos. Rider Name (Country) Team Result
11 Egan Bernal Gomez (Col)
12 Owain Doull (GBr)
13 Filippo Ganna (Ita)
14 Ethan Hayter (GBr)
15 Michal Kwiatkowski (Pol)
16 Geraint Thomas (GBr)
17 Salvatore Puccio (Ita)
Trek-Segafredo
Pos. Rider Name (Country) Team Result
21 Alex Kirsch (Lux)
22 Ryan Mullen (Irl)
23 Vincenzo Nibali (Ita)
24 Bauke Mollema (Ned)
25 Mattias Jensen (Den)
26 Mads Pedersen (Den)
27 Edward Theuns (Bel)
Groupama-FDJ
Pos. Rider Name (Country) Team Result
31 Alexys Brunel (Fra)
32 Fabian Lienhard (Swi)
33 William Bonnet (Fra)
34 Jake Stewart (GBr)
35 Benjamin Thomas (Fra)
36 Lars van den Berg (Ned)
37 Romain Seigle (Fra)
EF Education-Nippo
Pos. Rider Name (Country) Team Result
41 Alberto Bettiol (Ita)
42 Jens Keukeleire (Bel)
43 Sebastian Langeveld (Ned)
44 Jonas Rutsch (Ger)
45 Rigoberto Uran (Col)
46 Michael Valgren (Den)
47 Julius van den Berg (Ned)
Total Direct Energie
Pos. Rider Name (Country) Team Result
51 Edvald Boasson Hagen (Nor)
52 Geoffrey Soupe (Fra)
53 Pierre Latour (Fra)
54 Christopher Lawless (GBr)
55 Adrien Petit (Fra)
56 Niki Terpstra (Ned)
57 Anthony Turgis (Fra)
Lotto Soudal
Pos. Rider Name (Country) Team Result
61 John Degenkolb (Ger)
62 Philippe Gilbert (Bel)
63 Tim Wellens (Bel)
64 Andreas Kron (Den)
65 Stefano Oldani (Ita)
66 Gerben Thijssen (Bel)
67 Brent Van Moer (Bel)
Bora-Hansgrohe
Pos. Rider Name (Country) Team Result
71 Felix Grossschartner (Aut)
72 Nils Politt (Ger)
73 Jordi Meeus (Bel)
74 Pascal Ackermann (Ger)
75 Lukas Pöstlberger (Aut)
76 Patrick Gamper (Aut)
77 Frederik Wandahl (Den)
Team Arkea-Samsic
Pos. Rider Name (Country) Team Result
81 Nacer Bouhanni (Fra)
82 Bram Welten (Ned)
83 Daniel McLay (GBr)
84 Łukasz Owsian (Pol)
85 Clément Russo (Fra)
86 Matis Louvel (Fra)
87 Connor Swift (GBr)
Israel Start-up Nation
Pos. Rider Name (Country) Team Result
91 Rudy Barbier (Fra)
92 Jenthe Biermans (Bel)
93 Guillaume Boivin (Can)
94 Ben Hermans (Bel)
95 Alexis Renard (Fra)
96 Mads Würtz Schmidt (Den)
97 Sep Vanmarcke (Bel)
Cofidis
Pos. Rider Name (Country) Team Result
101 Christophe Laporte (Fra)
102 Jean-Pierre Drucker (Lux)
103 Piet Allegaert (Bel)
104 Tom Bohli (Swi)
105 Emmanuel Morin (Fra)
106 Anthony Perez (Fra)
107 Kenneth Vanbilsen (Bel)
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
Pos. Rider Name (Country) Team Result
111 Jonas Koch (Ger)
112 Théo Delacroix (Fra)
113 Tom Devriendt (Bel)
114 Odd Christian Eiking (Nor)
115 Boy van Poppel (Ned)
116 Rein Taaramäe (Est)
117 Danny van Poppel (Ned)
Team Qhubeka Assos
Pos. Rider Name (Country) Team Result
121 Sean Bennett (USA)
122 Simon Clarke (Aus)
123 Michael Gogl (Aut)
124 Andreas Nielsen (Den)
125 Matteo Pelucchi (Ita)
126 Łukasz Wiśniowski (Pol)
127 Giacomo Nizzolo (Ita)
B&B Hotels p/b KTM
Pos. Rider Name (Country) Team Result
131 Bryan Coquard (Fra)
132 Cyril Barthe (Fra)
133 Jens Debusschere (Bel)
134 Jérémy Lecroq (Fra)
135 Cyril Lemoine (Fra)
136 Quentin Pacher (Fra)
137 Kevin Reza (Fra)
Alpecin-Fenix
Pos. Rider Name (Country) Team Result
141 Silvan Dillier (Swi)
142 Tobias Bayer (Aut)
143 Tim Merlier (Bel)
144 Sam Gaze (NZl)
145 Senne Leysen (Bel)
146 Dries De Bondt (Bel)
147 Otto Vergaerde (Bel)
Delko
Pos. Rider Name (Country) Team Result
161 Pierre Barbier (Fra)
162 Clément Carisey (Fra)
163 Alexandre Delettre (Fra)
164 Mauro Finetto (Ita)
165 Eduard-Michael Grosu (Rom)
166 Evaldas Siskevicius (Ltu)
167 August Jensen (Nor)
Bingoal WB
Pos. Rider Name (Country) Team Result
171 Arjen Livyns (Bel)
172 Timothy Dupont (Bel)
173 Milan Menten (Bel)
174 Tom Paquot (Bel)
175 Ludovic Robeet (Bel)
176 Joel Suter (Swi)
177 Boris Vallee (Bel)
St Michel-Auber 93
Pos. Rider Name (Country) Team Result
181 Romain Cardis (Fra)
182 Tony Hurel (Fra)
183 Louis Louvet (Fra)
184 Flavien Maurelet (Fra)
185 Yoann Paillot (Fra)
186 Jason Tesson (Fra)
187 Morné Van Niekerk (RSA)
Equipo Kern Pharma
Pos. Rider Name (Country) Team Result
191 Marti Marquez Roman (Spa)
192 Francisco Galvan Fernandez (Spa)
193 Enrique Sanz Unzue (Spa)
194 Roger Adria Oliveras (Spa)
195 Urko Berrade Fernandez (Spa)
196 Vojtech Repa (Cze)
197 Raul Garcia Pierna (Spa)
Xellis-Roubaix Lille Metropole
Pos. Rider Name (Country) Team Result
201 Emiel Vermeulen (Bel)
202 Ivan Centrone (Lux)
203 Dylan Kowalski (Fra)
204 Samuel Leroux (Fra)
205 Maximilien Picoux (Bel)
206 Valentin Tabellion (Fra)
207 Jordan Levasseur (Fra)
Cambodia Cycling Academy
Pos. Rider Name (Country) Team Result
211 Samy Aurignac (Fra)
212 Johan le Bon (Fra)
213 Anthoine Berlin (Mon)
214 Barry Miller (USA)
217 Christopher Lamaille (Fra)