fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto

Organizatorzy wyścigu Clásica de Almería na szczęście otrzymali pozwolenie na odbycie się klasyka w pierwotnym terminie 14 lutego 2021 roku.

W ostatnich dniach i tygodniach niestety bardzo często dowiadujemy się o kolejnych odwołanych wyścigach. Na szczęście nie tyczy się to wszystkich kolarskich imprez. Organizatorzy klasyka odbywającego się na południu Hiszpanii w Almerii otrzymali zielone światło dla organizacji wyścigu od lokalnych władz.

Co ciekawe trasę 36. edycji wyścigu poznamy dopiero w najbliższych dniach. Organizatorzy ponadto apelują do wszystkich kibiców, aby w tym roku oglądali wyścig w domu za pośrednictwem relacji prowadzonej przez Eurosport oraz GCN. Przypomnijmy, że w Clásica de Almería pojawi się aż 11 drużyn należących do grona WorldTeams.

Na wstępnej liście startowej hiszpańskiego klasyka znajdują się przede wszystkim świetni sprinterzy, którzy także w tym roku powinni walczyć o końcowy triumf. Na starcie ma pojawić się zwycięzca ostatnich dwóch edycji Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe). O zwycięstwo z niemieckim kolarzem z pewnością mogą powalczyć: Alexander Kristoff, Fernando Gaviria (obaj UAE Team Emirates), Luka Mezgec (Team BikeExchange) czy też Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka ASSOS). Oprócz wspomnianych zawodników do startów w ekipie Deceuninck-Quick-Step ma powrócić Mark Cavendish, który właśnie pod skrzydłami Patricka Lefevere’a triumfował w Clásica de Almería w 2015 roku.