fot. Luc Claessen/Getty Images/ Deceuninck-Quick-Step

Włoski dziennikarz sportowy Beppe Conti w audycji Radio Corsa poinformował, że kierownictwo zespołu AG2R Citroën Team chce pozyskać Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick-Step) oraz Giulio Ciccone (Trek-Segafredo) na przyszły sezon.

Już w grudniu ubiegłego roku szef zespołu AG2R Citroën Team Vincent Lavenu zdradził zainteresowanie mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego z Imoli. Po bardzo dobrym, minionym okienku transferowym francuskiej drużyny, którą wzmocnili, między innymi: Greg Van Avermaet, Bob Jungels, Ben O’Connor, Lilian Calmejane i inni ekipa AG2R nie zamierza się zatrzymywać.

W 2022 roku zdaniem Beppe Contiego zespół AG2R Citroën Team, dzięki pieniądzom francuskiego koncernu samochodowego chce coraz więcej znaczyć zwłaszcza w wyścigach trzytygodniowych. Liderem drużyny w Tour de France miałby zostać obecny kolarz “Watahy” Julian Alaphilippe.

Umowa Francuza z ekipą kierowaną przez Patricka Lefevere’a obowiązuje do końca 2021 roku. Jednakże Lefevere w rozmowie z belgijską Sporzą poinformował o klauzuli, która jest zapisana w kontrakcie Alaphilippe’a. Dzięki zapisom w tej umowie możliwe jest pozostanie Juliana Alaphilippe’a w belgijskim zespole do końca 2024 roku. Warunkiem jest dobra kondycja finansowa drużyny Deceuninck-Quick-Step pozwalająca na wyrównanie oferty dla Francuza od innej ekipy.

Ponadto wzrok włodarzy ekipy AG2R Citroën Team ma być skierowany coraz bardziej, także na wyścig Giro d’Italia. Właśnie we włoskim Grand Tourze liderem francuskiego zespołu w 2022 roku według Beppe Contiego mógłby być obecny zawodnik ekipy Trek-Segafredo Giulio Ciccone. Kontrakt 26-letniego Włocha z jego dotychczasową drużyną wygasa wraz z końcem 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments