fot. Jumbo - Visma

Holenderski weteran zna już swój plan startów na przyszły sezon. Zdaniem Wielerflits 34-latek pojedzie m.in. w dwóch wielkich tourach.

Choć Holender nie jest już tak mocny jak jeszcze kilka lat temu, gdy wygrywał etap Vuelta a Espana i regularnie zajmował miejsca w pierwszej „10” wielkich tourów, to wciąż cieszy się bardzo wysoką pozycją w Jumbo-Visma. Bardzo dobrze pokazał to zeszły sezon, gdy wystąpił w Tour de France oraz Vuelta a Espana i dołożył ważną cegiełkę do sukcesów Primoża Roglicia w tych wyścigach.

W tym roku ma być podobnie. Już tydzień temu Wielerflits pisało, że znajdzie się w dream teamie przygotowanym przez Jumbo-Visma na przyszłoroczne Tour de France, a teraz holenderskie źródło podało, że 34-latek pojedzie także w hiszpańskim wielkim tourze, gdzie tym razem ma wspomagać Stevena Kruijswijka i Seppa Kussa.

Oprócz dwóch wielkich tourów w jego planie mają znaleźć się także inne wyścigi – m.in. Strade Bianche, Criterium du Dauphine oraz Il Lombardia, po którym Holender prawdopodobnie zakończy sezon.

Plan Roberta Gesinka na sezon 2021 według Wielerflits:

06.03 Strade Bianche
10.03 Tirreno-Adriatico
22.03 Volta Ciclista a Catalunya
18.04 Amstel Gold Race
21.04 La Flèche Wallonne                                                                                        25.04 Liège-Bastogne-Liège
30.05 Critérium du Dauphiné
26.06 Tour de France
14.08 La Vuelta ciclista a España
02.10 Giro dell’Emilia
03.10 Gran Premio Bruno Beghelli
09.10 Il Lombardia

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments