fot. Giro d'Italia

W najbliższy wtorek Diego Ulissi (UAE Team Emirates) zostanie poddany badaniu EMG (elektromiografia), które pozwoli ocenić lekarzom, czy jest potrzeba usunięcia zdiagnozowanej u Włocha w grudniu arytmii serca. 

Drużyna UAE Team Emirates poinformowała, że 19 stycznia, czyli we wtorek, Ulissi przejdzie badanie EMG (elektormiografia), które pozwala ocenić funkcjonowanie mięśni – w tym także mięśnia sercowego.

– Po tym, jak rutynowe badania medyczne wykazały u Diego Ulissiego arytmię serca, we wtorek w szpitalu w Anconie zostanie on poddany badaniu EMG. Przeprowadzi je prof. Antonio Dello Russo. Badanie to będzie zawierało dogłębną analizę mięśnia sercowego, a ponadto będzie możliwe ewentualne usunięcie arytmii serca

– napisała drużyna UAE Team Emirates.

Problemy z sercem u Włocha zdiagnozowano w grudniu, podczas rutynowych badań medycznych. Wykazały one arytmię serca, a głębsza analiza potwierdziła, że Diego Ulissi ma zapalenie mięśnia sercowego. Zalecono mu całkowite odstawienie roweru oraz zarzucenie aktywności fizycznej. Z tego powodu nie poleciał z drużyną na zgrupowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dyrektor sportowy w drużynie UAE Team Emirates Joxean Fernández Matxin powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika “Marca”, że zespół wspiera Ulissiego. Podczas ostatniej kolacji na pustyni (zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w mediach społecznościowych UAE Team Emirates) zadzwoniono do Włocha i przekazano mu wyrazy wsparcia.

– Na razie nie wiadomo, ile potrwa jego przerwa od kolarstwa. Trzy miesiące czy dłużej. Zobaczymy, co powie badanie, któremu podda się w najbliższym tygodniu [we wtorek]

– powiedział Matxin Fernández.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments