fot. Astana

Zwycięzca dwóch ostatnich edycji wyścigu Ruta del Sol Jakob Fuglsang powróci do Andaluzji z zamiarem skompletowania „hattricka”.

Srebrny medalista w wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro starty w sezonie 2021 rozpocznie podczas wyścigu Vuelta a Andalucia planowanego w dniach 17-21 lutego. Duńczyk liczy na trzeci triumf z rzędu w Ruta del Sol. Jakobowi Fuglsangowi ma w tym pomóc świetny skład ekipy Astana – Premier Tech.

O triumf w wyścigu oprócz Duńczyka może pokusić się Bask Ion Izagirre. Groźny na poszczególnych etapach, szczególnie w ucieczkach może być mistrz Hiszpanii Luis León Sánchez. Natomiast podczas sprintów z mniejszej grupy o wysokie miejsce na etapach mogą pokusić się Alex Aranburu i Fabio Felline. Skład kazachsko – kanadyjskiego zespołu uzupełnią Kolumbijczycy Harold Tejada oraz Rodrigo Contreras.

Skład zespołu Astana – Premier Tech na Vuelta a Andalucia 2021:

Jakob Fuglsang (Dania), Harold Tejada, Rodrigo Contreras (obaj Kolumbia), Fabio Felline (Włochy), Alex Aranburu, Ion Izagirre oraz Luis León Sánchez (wszyscy Hiszpania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments