fot. ASO / Alex Broadway

Vincenzo Nibali wróci w sezonie 2021 na swój domowy wielki tour – Giro d’Italia, a towarzyszyć będzie mu Bauke Mollema. Giulio Ciccone otrzyma zaś szansę bycia liderem drużyny Trek-Segafredo w hiszpańskiej Vuelcie, zaś Jasper Stuyven i Mads Pedersen będą trzymać stery w wyścigach klasycznych. 

Zwycięzca Giro d’Italia z roku 2013 i 2016 Vincenzo Nibali wraca na swój domowy wielki tour w 2021 roku. Następnie zamierza po raz dziewiąty w karierze pojawić się na Tour de France – wyścig, w którym triumfował w klasyfikacji generalnej w 2014 roku, a także wygrał sześć etapów.

Bauke Mollema, który po złamaniu nadgarstka w kraksie podczas ubiegłorocznej Wielkiej Pętli podąży śladami “Rekina z Messyny”. Planuje start zarówno w Corsa Rosa, jak i w Tour de France. W przypadku tego pierwszego wyścigu, jego celem jest zdobycie etapowego zwycięstwa, ponieważ nigdy wcześniej nie udało mu się tego osiągnąć.

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon będzie ekscytujący dla Giulio Ciccone, który najpierw wystartuje u boku swoich starszych kolegów w Giro d’Italia. Włoski wielki tour jest dla włoskiego górala szczęśliwy, ponieważ w 2019 roku wygrał w nim dwa etapy oraz klasyfikację górską. Następnie po raz pierwszy w karierze dostanie szansę bycia liderem w wielkim tourze, a konkretnie w hiszpańskiej Vuelcie.

Z kolei specjaliści od klasyków Jasper Stuyven oraz były mistrz świata Mads Pedersen wystartują odpowiednio w Omloop Het Nieuwsblad oraz Gent-Wevelgem. Obaj także znajdą się w składzie zespołu na Tour de France, gdzie będą poszukiwali etapowych zwycięstw.