fot. Le Tour

Rzecznik drużyny INEOS Greandiers potwierdził Naszosie.pl, że Michał Kwiatkowski ma podpisany kontrakt z drużyną do końca 2023 roku. Przypomnijmy, że Brytyjczycy do dzisiejszego dnia nie opublikowali oficjalnego komunikatu w tej sprawie. 

Jako pierwszy informację o tym, że Michał Kwiatkowski przedłużył kontrakt z INEOS Greanadiers, podał na początku grudnia dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Kamil Wolnicki. Uzyskał ją od samego zawodnika podczas inauguracji Plebiscytu “Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski.

Wszyscy czekaliśmy na tradycyjny oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie, gdzie oprócz potwierdzenia tej informacji znalazłyby się wypowiedzi zawodnika oraz głównego menadżera zespołu, czyli Dave’a Brailsforda. W związku z jego brakiem, zwróciliśmy się do INEOS Greandiers z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie, że Kwiatkowski nadal będzie bronił barw INEOS Greandiers.

– Michał ma kontrakt z drużyną do końca 2023 roku. Przedłużył go w poprzednim sezonie

– powiedział nam rzecznik brytyjskiej drużyny.

“Kwiato” jest kolarzem Sky/INEOS od 2016 roku. W jej barwach odniósł wiele prestiżowych zwycięstw, jak chociażby to w monumencie Mediolan-San Remo, Tour de Pologne czy Clásica San Sebastian. Ponadto wielokrotnie był współautorem sukcesów drużyny w Tour de France, urastając do miana jednego z najlepszych i najbardziej inteligentnych kolarzy w peletonie. Niejednokrotnie pokazał, że jest w stanie ścigać się zarówno na własne konto, jak i być ekskluzywnym domestique największych gwiazd.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments