fot. NTT Pro Cycling/Twitter/Sirotti

Wczoraj organizatorzy Etoile de Besseges podali listę ekip, które wezmą udział w ich wyścigu. Znalazło się na niej aż 11 ekip z najwyższej dywizji.

Organizowana od 1974 roku francuska etapówka, pomimo stosunkowo niskiej rangi (2.1) od lat cieszy się sporą popularnością wśród ekip World Touru – zazwyczaj pojawiało się ich około 5-6 – część z nich w naprawdę mocnych składach. Jednak w przyszłym roku będzie  ich jeszcze więcej, bo aż 11.

Jak zwykle pojawią się wśród nich oczywiście wszystkie francuskie drużyny z World Touru, a więc Cofidis, Groupama-FDJ oraz Ag2r Citroen Team – ekipa ubiegłorocznego triumfatora – Benoita Cosnefroya. Jest także Lotto Soudal – nowa ekipa Kamila Małeckiego, który w zeszłym roku pokazał się w tym wyścigu ze świetnej strony, zajmując 3. miejsce na królewskim etapie wyścigu i 10. miejsce w jeździe indywidualnej na czas.

W przyszłym roku Małecki raczej nie powtórzy tego sukcesu, ponieważ od kilku tygodni zmaga się z kontuzją i wciąż nie wie, kiedy znów będzie mógł wsiąść na rower, ale na liście znalazło się kilka innych zespołów z Polakami w składzie (Team INEOS, BORA-hansgrohe, Cofidis, Solutions Credits i Arkea Samsic), więc być może ktoś pokusi się o to by pokazać się z równie dobrej strony, co obecny zawodnik Lotto-Soudal.

Lista ekip biorących udział w Etoile de Besseges 2021 (3-7 lutego)

World Tour

Ag2r Citroen
Bora – hansgrohe
Cofidis
EF Pro Cycling
Groupama – FDJ
Israel Start-Up Nation
Ineos Grenadiers
Intermarché – Wanty Gobert
Lotto Soudal
Qhubeka – Assos
Trek – Segafredo

Pro Teams

Alpecin – Fenix
B&B Hotels
Bingoal – WB
Delko
Kern Pharma
Sport Vlaanderen – Baloise
Team Arkea – Samsic
Total Direct Energie

Continental

Cambodia Cycling Academy
Natura4ever – Roubaix Lille Metropole
St Michel – Auber93