Na zdjęciu: nowo pozyskany Jarno Mobach / fot. Leopard Pro Cycling

Jarno Mobach oraz Tim Torn Teutenberg są ostatnimi dwoma kolarzami, którzy przed sezonem 2021 wzmocnili skład drużyny Leopard Pro Cycling, w której ściga się Polak Filip Maciejuk. W sumie zarejestrowana w Luksemburgu drużyna kontynentalna będzie liczyła dwunastu zawodników. 

Główny menadżer drużyny Leopard Pro Cycling Markus Zingen największy talent upatruje w 18-letnim Niemcu Timie Tornie Teutenbergu. Uważa, że jest on “jednym z największych talentów w niemieckim kolarstwie”. Jednym z jego najlepszych osiągnięć jest drugie miejsce w wyścigu Tour de Gironde 2019, gdzie uległ tylko Carlosowi Rodriguezowi, który w tym roku zadebiutował na poziomie World Tour w barwach INEOS Greandiers. 

– Moim celem na 2021 rok jest zaliczyć solidny początek w kategorii orlika. Chcę się przede wszystkim rozwijać, a jeśli uda mi się zdobyć jakieś dobre wyniki, to będzie dla mnie czymś w rodzaju bonusu. Cieszę się, że dołączyłem do Leoparda, ponieważ  ta drużyna wielokrotnie udowodniła, że jest jedną z najlepszych do kolarzy do lat 23, którzy chcą zostać zawodowcami

– powiedział Tim Torn Teutenberg. 

Z kolei Holender Jarno Mobach ma na swoim koncie między innymi zwycięstwo w Paris-Roubaix dla juniorów (2016), gdzie pokonał zawodników, którzy dziś z powodzeniem rywalizują na poziomie World Tour – jak Marc Hirschi czy Nils Eekhoff. Ponadto w debiutanckim roku w kategorii orlika triumfował w Olympia’s Tour. 

– Bardzo się cieszę, że będę ścigał się dla drużyny Leopard Pro Cycling, która jest bardzo zorganizowanym zespołem. Mam nadzieję, że otrzymam szansę pokazania się w wyścigach klasycznych oraz w jeździe indywidualnej na czas, ponieważ są to dyscypliny, które najbardziej lubię. Jednak najważniejsze jest to, aby nadchodzący sezon był “normalny”, oraz abym nadal czuł się tak dobrze, jak miało to miejsce w 2020 roku

– powiedział Jarno Mobach, który do zakończenia sezonu 2020 reprezentował barwy młodzieżowej drużyny Sunweb. 

Tydzień temu drużyna Leopard Pro Cycling ogłosiła zakontraktowanie 18-letniego trzykrotnego mistrza Luksemburga w kategorii juniorskiej Matsa Wenzela oraz 19-letniego francuskiego specjalistę od jazdy indywidualnej na czas Louisa Coquereta. 

Przypomnijmy, że drużynę Leopard Pro Cycling reprezentował również inny polski kolarz Szymon Rekita, ale od przyszłego sezonu będzie kolarzem VOSTER Ats Team. Między innymi o tym transferze w wywiadzie dla Naszosie.pl opowiadał główny menadżer drużyny Mariusz Witecki.

Pełny skład drużyny Leopard Pro Cycling na sezon 2021: 

Loïc Bettendorff (LUX), Colin Heiderscheid (LUX), Arthur Kluckers (LUX), Cedric Pries (LUX), Mats Wenzel (LUX), Patrick Haller (GER), Miguel Heidemann (GER), Tim Torn Teutenberg (GER), Jan Maas (NED), Jarno Mobach (NED), Filip Maciejuk (POL), Louis Coqueret (FRA).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments