fot. Casa Dorada - Cronos

Hiszpańska drużyna, w której od 2020 roku ściga się jedna z najlepszych polskich zawodniczek Małgorzata Jasińska, pozyskała nowego sponsora tytularnego i w związku z tym przyjęła inną nazwę: Women Cycling Sports Team. Ponadto ogłoszono zakontraktowanie siedmiu nowych zawodniczek, co stanowi znaczące wzmocnienie składu przed nowym sezonem.  

Na początku swojego istnienia drużyna pod kierownictwem Iñigo Cuesty zmierzyła się zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi problemami. Plany (jak wszystkim) pokrzyżowała pandemia koronawirusa, ale ponadto zespół miał problemy z uzyskaniem licencji Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), a hiszpańskie media donosiły, że w pierwszych miesiącach roku zawodniczki nie otrzymywały wynagrodzenia.  

Zanosiło się zatem na to, że projekt ten okaże się wydmuszką. Ostatecznie udało się dopełnić wszelkich formalności i drużyna Casa Dorada pod koniec lipca zadebiutowała w wyścigach jednodniowych rozgrywanych w Kraju Basków. Jednak sponsor tytularny wycofał się po sezonie, w trakcie którego nie wywiązał się ze zobowiązań. 

– Nie zmaterializowały się żadne zobowiązania sponsorskie, jakie zostały zapisane w kontrakcie

– poinformował Cuesta. 

We wtorek oficjalnie ogłoszono, że w sezonie 2021 sponsorami drużyny Iñigo Cuesty będą prowincja Burgos wraz ze swoją marką gastronomiczną “Burgos Alimenta”. Ponadto patronami pozostają Lexus (grupa Bafer) oraz producent odzieży Gobik. 

– Z finansowym oraz instytucjonalnym wsparciem władz prowincji Burgos oraz marki “Burgos Alimenta” chcemy startować w jak największej liczbie wyścigów rangi World Tour oraz w innych prestiżowych imprezach. Naszym celem jest prezentować jak najwyższą sportową jakość i uzyskiwać dobre wyniki

– dodaje Inigo Cuesta. 

Siedmioma pozyskanymi przez drużynę Women Cycling Sports Team są: Nicole Hansellman, Nofar Maoz, Tereza Neumanova, Sara Cueto, Luciana Roland, Ana Ruiz oraz Antri Christoforou. 

Drużyna prowadzi dziś w mediach społecznych kampanię, w której wita nowe kolarki oraz dziękuję tym, które w drużynie zostały. Poniżej tweet, na którym znajduje się Małgorzata Jasińska.

Poprzedni artykułDrużyna Leopard Pro Cycling z Filipem Maciejukiem zamknęła skład
Następny artykułVuelta a San Juan najprawdopodobniej bez zagranicznych ekip
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments