fot. Lotto Ladies Tour

Organizatorzy Lotto Thüringen Ladies Tour (2.ProSeries) potwierdzili, że przyszłoroczna edycja wyścigu odbędzie się w dniach 25-30 maja. Impreza ta będzie jednym z kluczowych etapów przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Vera Hohlfeld z komitetu organizacyjnego poinformowała, że organizacja Lotto Thüringen Ladies Tour będzie możliwa dzięki wsparciu sponsorów oraz zdradziła, że o start ubiegało się ponad dwadzieścia drużyn. 

– W następnym roku nasz wyścig ponownie się odbędzie. W znacznej mierze będzie to możliwe dzięki wsparciu naszych sponsorów, którzy obiecali być z nami pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej także w 2021 roku

– mówi Hohlfeld. 

W 33. edycji kolarki podczas sześciu dni ścigania przejadą 750 kilometrów po tej samej trasie, która zaplanowana była na 2020 rok. Wyścig nie odbył się z powodu pandemii wirusa COVID-19 i zatrzymania kolarskiego sezonu od marca do sierpnia. Będą jedynie niewielkie zmiany dotyczące lokalizacji startu i mety poszczególnych etapów, a szczegóły trasy poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

– W związku z tym, że musieliśmy odwołać tegoroczną edycję, do kolejnej jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. 2021 będzie rokiem olimpijskim otrzymaliśmy bardzo wiele zapytań od drużyn o możliwość startu

– dodaje Vera Hohlfeld. 

Ostatecznie w wyścigu wystartuje dwadzieścia ekip po sześć zawodniczek w składzie. Na starcie zameldują się między innymi drużyny z licencją World Tour: nowo powstała Jumbo-Visma, Movistar oraz Canyon-SRAM, gdzie na co dzień ściga się Polka Kasia Niewiadoma.