fot. Canyon-SRAM

Brytyjka była najlepsza na przedostatnim etapie po ataku na ostatnich kilometrach. Liderką pozostała Lisa Brennauer (Wiggle High5).

Szósty etap w niemieckim wyścigu można było podzielić na dwie części – w pierwszej czekały ciężkie podjazdy, ale w drugiej trasa robiła się bardziej płaska, co dawało szansę na nadrobienie ewentualnych strat.

Dość szybko po starcie od peletonu oderwało się czternaście zawodniczek. Wśród nich znalazły się Macey Stewart (Wiggle High5), Pernille Mathiesen (Team Sunweb), Alice Barnes (Canyon-SRAM), Beate Zanner (Maxx-Solar LINDIG), Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana), Hannah Payton (Trek Drops), Natalie Grinczer (WNT Rotor), Jacqueline Dietrich i Charlotte Becker (Niemcy), Ingrid Moe (Norwegia), Nicole Steigenga (Swaboladies NL), Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper), Gloria Rodriguez (Movistar) i Greta Richioud (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Przewaga szybko osiągnęła 6 minut.

Na podjazdach bardzo mocne tempo zaczęły narzucać zawodniczki Team Sunweb. W czołówce problemy miała Steigenga, ale (mocno szczuplejący) peleton wciąż tracił ponad 3 minuty. Po trzech premiach górskich sytuacja była jednak już zupełnie inna – nadal naciskające zawodniczki Sunwebu złapały wcześniejszą ucieczkę i na czele znalazła się 30-osobowa grupa, w której były m.in. liderka wyścigu Lisa Brennauer (Wiggle High5), Wilkos, Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) i Małgorzata Jasińska (Movistar). Druga część peletonu zaczęła tracić już ponad 9 minut.

30km przed metą zaatakowała Gloria Rodriguez (Movistar). Hiszpanka dość łatwo uzyskała sporą przewagę nad “pierwszą częścią peletonu”, ale została złapana po kilku kontratakach.  Po kilku nieudanych akcjach na “solowy” odjazd zdecydowała się Alice Barnes (Canyon-SRAM). Wydawało się, że Brytyjka zwycięży i faktycznie udało się jej utrzymać niewielką przewagę. Barnes mogła się cieszyć z etapowego sukcesu, a za jej plecami przyjechały Elena Cecchini (Canyon-SRAM) i Lisa Brennauer (Wiggle High5), która dzięki temu pozostała liderką.

Wyniki:

1 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 3:45:10
2 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:03
3 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:03
4 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:03
5 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:03
6 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:06
7 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:06
8 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:06
9 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:08
10 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:08
11 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:08
12 Beate Zanner (GER) 0:00:08
13 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:08
14 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:08
15 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:08
16 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:08
17 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:08
18 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:08
19 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:08
20 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:08
21 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:08
22 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:08
23 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:08
24 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:08
25 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:16
26 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:16
27 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:00:18
28 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:44
29 Nicole Steigenga (Ned) 0:04:23
30 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:39
31 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:08:06
32 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:08:06
33 Demi Vollering (Ned) 0:11:00
34 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:11:00
35 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:11:00
36 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:11:00
37 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:11:00
38 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:11:06
39 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:18:07
40 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:18:53
41 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:21:38
42 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:21:38
43 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:21:38
44 Carolin Dietmann (GER) 0:21:38
45 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:21:38
46 Michelle Andres (SUI) 0:21:38
47 Marta Lach (Pol) MAT Atom Deweloper 0:21:38
48 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:21:38
49 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:21:38
50 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:21:38
51 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:21:38
52 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:21:38
53 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:21:38
54 Carolin Schiff (GER) 0:21:38
55 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:21:44
56 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:21:44
57 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:21:44
58 Annina Jenal (AUT) 0:21:44
59 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:21:44
60 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:21:44
61 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:21:44
62 Gudrun Stock (GER) 0:21:44
63 Vera Adrian (Nam) 0:21:44
64 Monika Brzezna (Pol) MAT Atom Deweloper 0:21:44
65 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:21:44
66 Eva Luca (GER) 0:21:44
67 Aurela Nerlo (Pol) MAT Atom Deweloper 0:21:44
68 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:21:44
69 Fabienne Buri (SUI) 0:21:44
70 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:21:44
71 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:21:44
72 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:21:44
73 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:21:44
74 Femke Markus (Ned) 0:21:44
75 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:21:44
76 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:21:44
77 Roos Hoogeboom (Ned) 0:21:44
78 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:21:44
79 Loes Adegeest (Ned) 0:21:44
80 Paulien Koster (Ned) 0:21:52
81 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:21:52
DNF Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
DNF Wendy Oosterwoud (Ned)
DNS Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland
DNS Jutta Stienen (SUI)

Klasyfikacja generalna:

1 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 18:39:52
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:07
3 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:26
4 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:26
5 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:28
6 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:29
7 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:32
8 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:36
9 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:41
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:48
11 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:52
12 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:55
13 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:09
14 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:01:21
15 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:01:22
16 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:01:22
17 Beate Zanner (GER) 0:01:24
18 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:28
19 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:43
20 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:49
21 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:02:02
22 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT Atom Deweloper 0:04:52
23 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:12
24 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:10:54
25 Demi Vollering (Ned) 0:11:47
26 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:16:25
27 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:19:53
28 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:22:30
29 Carolin Schiff (GER) 0:23:06
30 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:23:07
31 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:23:12
32 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:23:18
33 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:23:22
34 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:23:29
35 Aurela Nerlo (Pol) MAT Atom Deweloper 0:23:37
36 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:23:47
37 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:24:19
38 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:24:34
39 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:24:50
40 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:25:38
41 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:25:42
42 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:26:16
43 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:26:49
44 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:27:13
45 Monika Brzezna (Pol) MAT Atom Deweloper 0:27:25
46 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:28:43
47 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:29:00
48 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:29:04
49 Carolin Dietmann (GER) 0:33:02
50 Marta Lach (Pol) MAT Atom Deweloper 0:33:05
51 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:34:39
52 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:36:55
53 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:39:24
54 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:40:38
55 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:41:34
56 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:42:26
57 Nicole Steigenga (Ned) 0:44:12
58 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:44:54
59 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:45:05
60 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:46:07
61 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:47:25
62 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:47:42
63 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:48:54
64 Roos Hoogeboom (Ned) 0:50:57
65 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:52:06
66 Eva Luca (GER) 0:52:58
67 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:56:51
68 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:59:05
69 Vera Adrian (Nam) 1:01:41
70 Femke Markus (Ned) 1:05:19
71 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 1:07:15
72 Paulien Koster (Ned) 1:07:16
73 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 1:07:54
74 Michelle Andres (SUI) 1:10:25
75 Loes Adegeest (Ned) 1:11:36
76 Gudrun Stock (GER) 1:15:44
77 Annina Jenal (AUT) 1:16:48
78 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 1:17:57
79 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 1:26:17
80 Fabienne Buri (SUI) 1:27:31
81 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 1:31:29