fot. Bahrain-Merida

Mocny skład ma desygnować na Tour de France ekipa Bahrain Merida. Jak ujawnili dziennikarze „La Gazzetta dello Sport”, do pomocy Vincenzo Nibalemu desygnowani zostaną między innymi Ion i Gorka Izaguirre oraz Domenico Pozzovivo.

„Rekin z Mesyny” triumfował w „Wielkiej Pętli” w 2014 roku. Choć był to niewątpliwy sukces Włocha, poczucie niedosytu budzić może u niego fakt, iż z edycji tej na skutek kraks zmuszeni byli wycofać się dwaj wielcy faworyci – Christopher Froome i Alberto Contador. 7 lipca Nibali rozpocznie walkę o to, by na Polach Elizejskich unieść ręce w geście triumfu po raz drugi, a pomóc mu w tym ma silna drużyna.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” ujawnili, jaki skład desygnuje na Tour Bahrain Merida. Obok Nibalego znaleźć się w nim ma między innymi doświadczony Domenico Pozzovivo, który długo plasował się w ścisłej czołówce zakończonego niedawno Giro d’Italia. Oprócz filigranowego zawodnika w bój ruszą także Gorka i Ion Izaguirre oraz Franco Pellizotti. W ósemce znajdzie się również miejsce dla szybkiego Sonny’ego Colbrellego, a także Heinricha Hausslera i Kristijana Korena.

Jak dotąd oficjalnie swojego zestawienia nie zaprezentowała żadna z 22 ekip, które staną na starcie. Część z nich (jak chociażby Movistar) ogłosiła jednak szeroki skład.

Bahrain Merida na Tour de France (według “La Gazzetta dello Sport”): Vincenzo Nibali, Ion Izaguirre, Gorka Izaguirre, Domenico Pozzovivo, Sonny Colbrelli, Kristijan Koren, Franco Pellizotti, Heinrich Haussler