fot. UAE Tour Official

Dyrektor sportowa w Israel Start-Up Nation Cherie Pridham powiedziała w wywiadzie dla radia BBC World Service Sport, że wszyscy pracują nad tym, aby Chris Froome wrócił do pełnej dyspozycji i w barwach drużyny z Izraela zdobył piąte zwycięstwo w wyścigu Tour de France w karierze.  

Chris Froome po jedenastu latach spędzonych w Team Sky/INEOS podpisał kontrakt z Israel Start-Up Nation. Do tej pory ma swoim palmáres cztery triumfy w Tour de France, jeden w Giro d’Italia oraz dwa w hiszpańskiej Vuelcie. W sezonie 2019 podczas wyścigu Criterium du Dauphine miał kraksę zagrażającą jego życiu oraz kolarskiej karierze. W trakcie rekonesansu trasy etapu jazdy indywidualnej na czas z impetem uderzył w ścianę stojącego przy szosie budynku.

Do ścigania wrócił na początku kończącego się roku. W pierwszych wyścigach nie był w stanie utrzymać tempa peletonu nawet na niezbyt wymagających podjazdach w wyścigu UAE Tour. Dostał powołanie na hiszpańską Vueltę, podczas której pracując dla Richarda Carapaza prezentował się o wiele lepiej, ale do czasów swojej świetności wciąż mu jeszcze brakowało.

Nad dalszym powrotem do dyspozycji sprzed feralnego upadku będzie pracował już z nowym otoczeniem z drużyny Israel Start-Up Nation, a w tym z pierwszą w historii kobietą w roli dyrektora sportowego Cherie Pridham, z którą wywiad przeprowadzony przez Naszosie.pl można przeczytać TUTAJ.

– Poświęcamy mu wiele uwagi, aby wrócił do pełni zdrowia i pełni formy. Bardzo byśmy chcieli, aby w barwach naszej drużyny zdobył piąte zwycięstwo w Tour de France

– powiedziała Pridham.

Froome’owi podoba się zaprezentowana w listopadzie trasa przyszłorocznej edycji Wielkiej Pętli. Po jej ogłoszeniu deklarował na łamach portalu Cyclingnews, że przygotowania do tego wyścigu już trwają.

– Byłem bardzo zadowolony, gdy zobaczyłem tę trasę. Zawsze zwracam uwagę na to, czy została zachowana równowaga pomiędzy górami a jazdą na czas. W tym roku trasa bardziej faworyzowała czystych górali i chociaż była jazda na czas, to i tak zaplanowana w ten sposób, że mogli skorzystać z niej górale. Przygotowania do Touru rozpoczynają się dla mnie właśnie teraz. Mam nadzieję, że te kilometry przejechane we Vuelcie zaprocentują w przyszłym sezonie

– mówił kilka tygodni temu Brytyjczyk.

Z powodu zaplanowanych na 2021 rok letnich igrzysk olimpijskich w Tokio, przyszłoroczna edycja Tour de France rozpocznie się już 26 czerwca i zakończy 17 lipca.