Fot. InPeak

Opublikowane 21 grudnia Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce znacząco wpłynie na nasze codzienne życie. Tyczy się to oczywiście, również aktywności sportowej.

Zgodnie z wymienionym powyżej rozporządzeniem w dniach od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku nie będzie można uprawiać wszelkiego rodzaju zorganizowanych form aktywności sportowych, a także zawodów sportowych, współzawodnictwa sportowego oraz treningów grupowych powyżej 5 osób.

Oczywiście wspomniany zakaz nie dotyczy wszystkich. Wyłączeni z tego są członkowie kadry narodowej. Nawet w przypadku posiadania licencji zawodniczki lub zawodnika Polskiego Związku Kolarskiego nie jesteśmy zwolnieni z zakazu określonego w rozporządzeniu z 21 grudnia. Inna sprawa dotyczy młodzieży i dzieci, które mogą uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym, jeśli tego typu zawody są prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy.

Pełna treść Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 21 grudnia 2020 roku dostępna jest pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments