fot. Team Arkea-Samsic/@bettiniphoto

Kolumbijski góral dochodzi do siebie po operacji złamanej rzepki w lewym kolanie. Wspomniana kontuzja mocno doskwierała Quintanie w minionym sezonie, dlatego też starty w 2021 roku powinien wznowić w marcu.

Zawodnik zespołu Arkéa-Samsic świetnie prezentował się na wiosnę bieżącego roku w wyścigach na terenie Francji. 30-latek wygrywał Tour de La Provence, Tour des Alpes Maritimes et du Var oraz etap Paryż-Nicea. To właśnie podczas wyścigu “ku Słońcu” swoje starty w 2021 roku ma rozpocząć Quintana. O jego rehabilitacji w rozmowie z francuskim dziennikiem Le Télégramme opowiadał Emmanuel Hubert.

Musimy być cierpliwi. Jest ważne to, aby zbytnio nie się śpieszyć z powrotem. Ale dlaczego nie miałoby to nastąpić pod koniec lutego? Jego rehabilitacja przebiega całkiem dobrze. Już teraz Quintana trenuję nieco na trenażerze około 15 – 30 minut

– powiedział generalny menedżer drużyny Arkéa-Samsic.

Start wyścigu Paryż-Nicea planowany jest na 7 marca 2021 roku, który dla francuskiego zespołu z pewnością jest jednym z ważniejszych startów w początkowej fazie sezonu. Miejmy nadzieję, że do tego czasu Nairo Quintana powróci do zdrowia i będzie mógł aktywnie jeździć na górskich etapach wyścigu „ku Słońcu”.