fot. Mazowsze Serce Polski

Specjalizujący się w kolarstwie torowym Daniel Staniszewski przedłużył kontrakt ze swoją dotychczasową drużyną Mazowsze Serce Polski do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Urodzony w Ciechanowie Staniszewski do ekipy kierowanej przez Dariusza Banaszka dołączył pod koniec lipca bieżącego roku. Już w barwach mazowieckiej drużyny były kolarz zespołu Pogoń Mostostal Puławy zajął dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidulanej na czas.

Daniel Staniszewski największe sukcesy w swojej kolarskiej karierze odnosił na welodromie. 23-latek, jako junior został mistrzem Europy w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Ponadto już jako zawodnik elity popularny „Stany” zajmował trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2017 roku w madisonie. Również podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku przed rokiem zdobył on brąz w omnium. Daniel Staniszewski jest bardzo zadowolony z obecnej współpracy i do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku będzie łączyć starty na welodromie ze ściganiem na szosie.

Drużyna jest dla mnie jak złoto – chcąc przygotować się do Igrzysk Olimpijskich muszę mieć odpowiedni kalendarz startowy, ale także zapewnione zgrupowania, odpowiednich ludzi dookoła sobie, dyrektorów sportowych, fizjoterapeutów czy po prostu znajomych. Gdzie indziej mogę tego szukać jak nie u siebie na Mazowszu? W przyszłym sezonie chciałbym pokazać chłopakom, że będę dla nich wsparciem na szosie, a ja przez starty z najlepszymi będę stale podnosił swój poziom sportowy. Oczywistym celem na ten sezon jest start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

– mówił Staniszewski.