fot. Vuelta a San Juan

24-letni Miguel Flórez podpisał dwuletni kontrakt z francuską drużyną Team Arkéa Samsic. Kolumbijczyk ostatnie lata swojej kariery spędził we włoskich drużynach drugiej dywizji – Androni Giocattoli – Sidermec, a wcześniej Willier Triestina – Selle Italia.

Miguel Flórez to utalentowany kolarz, który dobrze czuje się w górach. W 2016 roku zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej Vuelta Independencia Nacional Rupublica Dominicana, był najlepszy na jednym z etapów Volta a Portugal do Futuro, a także zajął trzecie miejsce w klasyfikacji górskiej Tour de l’Avenir i zdobył brązowy medal mistrzostw Kolumbii do lat 23 w jeździe na czas.

Dzięki tym wynikom zainteresowały się nim ekipy z wyższej dywizji. W 2017 roku podpisał kontrakt z Willier Triestina – Selle Italia, a dwa lata później przeszedł do Androni Giocattoli – Sidermec. W barwach drużyny Gianniego Savio Miguel Flórez zajmował miejsca w czołówkach takich wyścigów, jak Tour Colombia 2.1 czy Vuelta a San Juan Internacional, gdzie wygrał etap z metą na szczycie Alto Colorado.

Od przyszłego sezonu Miguel Flórez będzie kolarzem Team Arkéa Samsic. Oprócz niego w składzie ekipy znalazło się trzech Kolumbijczyków – bracia Dayer i Nairo Quintana oraz Winner Anacona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments