UEC Cycling

Marta Jaskulska zostaje w kobiecym World Tourze. Polka jest częścią 10-osobowego składu Liv Racing.

Liv Racing to nowa nazwa ekipy, która w zeszłym sezonie startowała jako CCC-Liv. Jak wiadomo, polski sponsor po sezonie przestanie wspierać ekipę, jednak na szczęście osobom zarządzającym ekipą udało się znaleźć środki na utrzymanie mocnego składu.

Wprawdzie z zespołu odejdą dwie największe gwiazdy – Marianne Vos i Ashleigh Moolman-Pasio, a także mistrzyni Polski – Marta Lach, ale pozostałe najważniejsze zawodniczki pozostaną w pomarańczowej ekipie. Wśród nich są m.in. piąta zawodniczka Brugge-De Panne – Sofia Bertizzolo oraz Soraya Paladin, która zajęła 9. miejsce w La Course le Tour de France. Do zespołu dołączyły też dwie nowe kolarki – Alison Jackson oraz Lotte Kopecky.

Nas natomiast najbardziej interesuje fakt, że pomimo wycofania się polskiego sponsora, w zespole pozostanie jedna polska zawodniczka – Marta Jaskulska. Dwudziestolatka ma za sobą bardzo udany sezon, okraszony trzema medalami w jeździe indywidualnej na czas: złotem mistrzostw Polski orliczek, srebrem mistrzostw Polski elity oraz brązem mistrzostw Europy orliczek.

Niestety jeśli chodzi o jej międzynarodowe osiągnięcia w koszulce CCC-Liv, wygląda to zdecydowanie gorzej, ponieważ nie doczekała się zbyt wielu szans. Pojechała na zaledwie dwa wyścigi – Durango-Durango Emakumeen Saria oraz Strzała Brabancka – pierwszego z nich nie udało się jej ukończyć, a w drugim ostatecznie w ogóle nie wystartowała, ponieważ ekipa wycofała się z niego ze względu na zagrożenie koronawirusem.

W przyszłym sezonie będzie miała okazję poprawić swój bilans w najwyższej kolarskiej dywizji, w przeciwieństwie do Aureli Nerlo i Agnieszki Skalniak (pierwsza z wymienionych ogłosiła już swój transfer do Pacificu Toruń). Utalentowana zawodniczka będzie więc w przyszłym sezonie jedną z dwóch Polek jeżdżących w drużynach z World Touru (Drugą jest Katarzyna Niewiadoma – Lotto Soudal Anny Plichty i WNT Ceratizit Marty Lach to zespoły Pro Continental).

Skład Liv Racing na sezon 2021

Sofia Bertizzolo, Valerie Demey, Alison Jackson, Marta Jaskulska, Lotte Kopecky, Jeanne Korevaar, Evy Kuijpers, Soraya Paladin, Pauliena Rooijakkers, Sabrina Stultiens

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments