fot. NTT Pro Cycling

Ivan Basso, który wraz z Alberto Contadorem będzie w przyszłym sezonie prowadził zespół drugiej dywizji, EOLO – Kometa Cycling Team, wyraził zainteresowanie usługami Domenico Pozzovivo w przypadku rozwiązania grupy NTT Pro Cycling.

Domenico Pozzovivo, który wrócił do ścigania po bardzo ciężkiej kontuzji ma za sobą całkiem udany sezon. Co prawda nie udało mu się wskoczyć do czołowej dziesiątki żadnego wyścigu, ale w zakończonym niedawno Giro d’Italia zajął 11. miejsce, a przez dłuższy czas plasował się na wysokich pozycjach w klasyfikacji generalnej.

Z problemami boryka się aktualna drużyna Włocha – NTT Pro Cycling. Firma NTT już kilka tygodni temu zapowiedziała, że w sezonie 2021 nie zamierza sponsorować ekipy z RPA. Od tego czasu dyrektor generalny drużyny – Bjarne Riis – poszukuje nowego sponsora, co, szczególnie w obecnych czasach, nie jest łatwym zadaniem. Duńczyk jest jednak dobrej myśli i ma nadzieję, że NTT Pro Cycling uda się przetrwać. Gdyby jednak tak się nie stało, Ivan Basso z EOLO – Kometa będzie chciał pozyskać Domenico Pozzovivo.

Ruchy na rynku z oczywistych przyczyn są w tym roku mocno przesunięte. Pozzovivo ma kontrakt na przyszły rok z inną drużyną (NTT Pro Cycling), która przechodzi aktualnie przez ciężki okres, ale jej sytuacja wydaje się poprawiać. Jako menadżer mam nadzieję, że jego ekipa przetrwa. Potwierdzam zainteresowanie Domenico Pozzovivo, ale zależy to od sytuacji jego drużyny. Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni

— mówił Ivan Basso dla telewizji Rai.

Drużyna EOLO – Kometa Cycling Team od przyszłego sezonu będzie miała licencję drugiej dywizji. Skład ekipy Alberto Contadora i Ivana Basso będzie bardzo zróżnicowany – młodszych, utalentowanych zawodników, jak na przykład Alessandro Fancellu mają wspierać bardziej doświadczeni kolarze. Z tego powodu angaż Domenico Pozzovivo byłby dla ekipy niezwykle cenny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments