fot. Giro d'Italia

Doświadczony, 37-letni weteran kolarskich szos Giovanni Visconti opuszcza drużynę Vini Zabù – KTM. Nowym pracodawcą dla kolarza pochodzącego z Turynu będzie zespół Bardiani – CSF – Faizanè.

Giovanni Visconti w 2021 roku rozpocznie już swój siedemnasty sezon w zawodowym peletonie. W trakcie jej trwania trzykrotny mistrz Włoch w wyścigu ze startu wspólnego odniósł wiele znaczących sukcesów, z których najbardziej prestiżowe są zwycięstwa na dwóch etapach Giro d’Italia w 2014 roku i wygrana klasyfikacja górska Corsa Rosa rok później.

Przez ostatnie dwa sezony Visconti był liderem i mentorem dla młodszych zawodników w zespole Vini Zabù – KTM znanym w 2019 roku pod nazwą Neri Sottoli – Selle Italia – KTM. Podobną rolę 37-latek ma pełnić, także w nowej drużynie. W rozmowie z biurem prasowym swojego zespołu Visconti porównał się nawet do wielkiej gwiazdy piłkarskiego zespołu A.C. Milan – Zlatana Ibrahimovića.

Chciałbym osiągnąć (w Bardiani) to samo, co Zlatan Ibrahimović robi obecnie w Milanie. Wciąż uzyskuje świetne, osobiste wyniki, ale też pomaga młodym, obiecującym zawodnikom rozwijać się. Fizycznie czuję się co najmniej pięć lat młodszy. Moja motywacja jest naprawdę na wysokim poziomie 

– mówił zwycięzca wyścigu “Dookoła Turcji” z 2010 roku.

Transfer doświadczonego Włocha jest dziesiątym i ostatnim nabytkiem ekipy Bardiani – CSF – Faizanè, którą w 2021 roku stworzy w sumie 22 zawodników. Do włoskiego zespołu z grona ProTeams dołączą, również między innymi: Enrico Battaglin (z Bahrain-McLaren) i Kevin Rivera (z Androni Giocattoli – Sidermec).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments