Fot. Tissot

Kolarstwo to jeden ze sportów, z którymi Tissot jest najbardziej związany. Marka od 50 lat jest zaangażowana w działania i wydarzenia związane z tą dyscypliną. W 1995 roku wzmocniła swoje związki z kolarstwem łącząc siły z Union Cycliste Internationale (UCI). Od tego czasu Tissot jest oficjalnym chronometrażystą mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, torowym, górskim i BMX , a także o Puchar Świata w kolarstwie torowym UCI.

Tissot od kilku lat jest też oficjalnym chronometrażystą Tour de France i Vuelta a Espana. Dodanie Giro d’Italia do tej prestiżowej listy wydawało się oczywistym kolejnym krokiem. W tym roku Tissot zapisał się historii zostając pierwszą marką szwajcarskich zegarków pełniącą rolę Oficjalnego Chronometrażysty trzech wyścigów kolarskich zaliczanych do Grand Tour: Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

Fot. Tissot

„Pełnienie funkcji oficjalnego chronometrażysty Giro d’Italia to dla nas wielka szansa, ponieważ od wielu lat jesteśmy zaangażowani w kolarstwo. Tissot jest pierwszą marką zegarmistrzowską, która jest światowym partnerem głównych imprez kolarskich, a to wiele znaczy. Ciężko pracujemy, aby zapewnić najlepsze technologie pomiaru czasu i precyzyjne wyniki. Precyzja jest częścią naszego DNA i nie idziemy na kompromis, od zegarków po technologie pomiaru czasu. Aby uczcić to partnerstwo, Tissot zaprojektował specjalny model: Tissot Chrono XL Giro d’Italia”

– powiedział Sylvain Dolla, CEO Tissot

Tissot Chrono XL Giro d’Italia 2020 to pozycja obowiązkowa dla miłośników kolarstwa poszukujących wysokiej jakości szwajcarskiego zegarka. Celem było stworzenie zegarka zarówno sportowego, jak i wygodnego, na co dzień i na rower, dlatego ten model jest wyposażony w dwa wymienne paski: nylonowo-kauczukowy oraz drugi, dodatkowy z czarnej skóry. Zegarek jest wyposażony w chronograf i skalę tachometryczną, które przydadzą się podczas jazdy na rowerze. Ten wytrzymały model jest wodoszczelny do 10 bar (100 m), posiada kopertę wykonaną ze stali szlachetnej z czarną powłoką PVD, a jego tarczę chroni szafirowe szkło.

Tissot Chrono XL Giro d’Italia 2020 kolarskiego ducha dodają detale w charakterystycznym dla Giro różowym kolorze, a także umieszczony na sekundniku rower wyścigowy oraz wygrawerowane na deklu logo wyścigu. Zegarek zapakowano w specjalne dedykowane Giro etui.

Tissot Chrono XL Giro d’Italia 2020

nr ref. T116.617.37.051.01

Sugerowana cena detaliczna: 1 900 zł

Parametry techniczne:

  • Swiss made
  • Mechanizm kwarcowy z funkcją chronografu
  • Koperta ze stali szlachetnej 316L czarną powłoką PVD
  • Wodoszczelność do 10 bar (100 metrów)
  • Wymienne paski
  • Dekiel z wygrawerowanym logo Giro d’Italia
  • Specjalne etui dedykowane Giro d’Italia