fot. Cofidis

Drużyna Cofidis poinformowała, że wynik dodatni testu na koronawirusa otrzymał Jesus Herrada, w związku z czym nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Vuelta a España. Byłego mistrza Hiszpanii zastąpi Natnael Berhane. 

Drużyna Cofidis napisała w mediach społecznościowych, że Herrada otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 przeprowadzonego w minioną środę.

– Jesus Herrada nie będzie mógł stanąć na starcie Vuelty. Test PCR przeprowadzony w środę ujawnił obecność wirusa Sars-Cov-2 w jego organizmie, chociaż Jesus nie ma żadnych objawów. Respektując zasady protokołu medycznego UCI oraz Vuelty, drużyna zdecydowała, że Jesusa Herradę zastąpi Natnael Berhane

– napisano.

Jednak w oddzielnym oświadczeniu, które Herrada także zamieścił w swoich mediach społecznościowych, poinformował, że drugi test przeprowadzony po 48 godzinach dał wynik negatywny. Pomimo to przez najbliższych dziesięć dni pozostanie w kwarantannie.

– Żyjemy w czasach niepewności, czego dowodem jest mój pozytywny i negatywny wynik testu w ciągu zaledwie 48 godzin, ale musimy wykazać się odpowiedzialnością. Bardzo żałuję, że nie będę mógł wystartować w hiszpańskiej Vuelcie, do której przez ostatnie tygodnie przygotowywałem się m.in. na wysokości. Zwłaszcza w Hiszpanii doświadczamy okropnych konsekwencji tej pandemii. Zmarły już dziesiątki tysięcy ludzi, dlatego my jako sportowcy musimy być przykładem, jak należy stosować się do obowiązujących reguł sanitarnych

– napisał Jesus Herrada.

W ubiegłorocznej edycji wyścigu Vuelta a España Jesus Herrada wygrał etap i z takim samym celem – walki o etapowe zwycięstwa – miał wystartować w tym roku. Ponadto zdecydowanie przydałby się jako pomocnik Guillaume Martina, który ma starać się o zajęcie jak najlepszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

We Vuelcie nie wystartuje także kolarz drużyny Burgos-BH Jorge Cubero, który przejawia objawy przeziębienia – ma gorączkę oraz uczucie zmęczenia. Szybki test na koronawirusa dał wynik negatywny, ale ze względów bezpieczeństwa Hiszpan także został wycofany ze składu swojej drużyny. Zastąpi go Portugalczyk Ricardo Vilela.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments